Джерело: Bboys/Adobe

Фінансовий гігант Nomura тепер вважає, що Федеральна резервна система покінчила з підвищенням процентних ставок і що вона може навіть знизити ставки на своєму засіданні наступного тижня.

«У відповідь на ризики фінансової стабільності, що насуваються, ми очікуємо, що ФРС знизить ставки», — заявили економісти Nomura Айчі Амемія та Джейкоб Мейєр. цитується Bloomberg, як йдеться в приватній записці цього тижня.

Два економісти додали, що вони також очікують, що ФРС «припинить кількісне жорсткість», і сказали, що це має допомогти банкам зберегти резерви.

Коментарі економістів Nomura з’явилися після краху низки банків, пов’язаних із крипто- та технологічною індустрією в США, минулого тижня та на вихідних. Розвал дружній до криптовалют Signature Bank прийшов лише через кілька днів після розвалу Сільвергейт Банк і Банк Кремнієвої Долини (СВБ).

Незважаючи на дії федеральних регуляторів і запевнення, що всі вкладники будуть оздоровлені, акції багатьох найбільших банків Америки різко впали після краху.

Однак для криптовалюти банкротство банків наразі мало протилежний ефект: ціни на більшість основних криптовалют різко зросли, оскільки аргументи для подальшого підвищення ставок ослабли.

А враховуючи реакцію біткойна на підвищену ймовірність призупинення підвищення ставок, можливість зниження вже наступного тижня потенційно може підсилити ралі.

Тільки за останні сім днів, Bitcoin (BTC) зріс на 16% до 26 000 доларів США Ethereum (ETH) зросла майже на 13% до 1770 доларів США на момент написання статті.

Ціна BTC за останні 7 днів. Джерело: CoinGecko

За словами Амемії та Мейєра з Nomura, традиційні фінансові ринки наразі вважають дії, вжиті урядом, «недостатніми», враховуючи зниження цін на акції компаній, що надають фінансові послуги.

«Цілком можливо, що ФРС може створити новий механізм кредитування, або запропонувавши ширшу прийнятність заставних активів, або ширший доступ для позичальників через механізм екстреного кредитування», – пишуть економісти.