© Кайрі Аун

Фідерне судно, яке належить південнокорейському оператору Sinokor, було продано за так звану «бичачу» ціну на брухт, оскільки покупці за готівку зробили ставку на відновлення знесення кораблів у Бангладеш.

1997 року побудови 1608 teu Сюмей Шанхайзафрахтований дочірній компанії Sinokor Heung-A Line, був проданий за 4,66 мільйона доларів.

Основний покупець за готівку Global Marketing Systems зазначив, що раніше пригнічений ринок переробки суден у Бангладеші «здається, відновив свій апетит до купівлі суден», після того, як верфі для знесення отримали акредитиви від приватних, а не державних банків.

Відсутність доларів США в контрольованих державою банках перешкоджає випуску акредитивів для купівлі кораблів, і, незважаючи на дискусії про позику МВФ на суму від 2 до 3 мільярдів доларів, заводи з переробки відходів уже деякий час шукають альтернативні способи придбання суден.

Сюмей Шанхай був одним із чотирьох коробок, проданих для переробки минулого тижня, разом із подальшими продажами на знесення групою Transworld.

Минулого тижня MSC і Transworld завершили другий за рік розпродаж кораблів. MSC продав 2098 teu 1987 року випуску MSC Джованна за 5,6 мільйона доларів США після утилізації 1911 теу 1986 року MSC Флоріана два тижні тому. Transworld продав 1998 року виробництва 1584 teu ОЕЛ Шраван за 4,34 мільйона доларів на місяць після 1995 року, побудований 1730 teu SOL Дельта за таку ж ціну.

Усі судна будуть перероблені в Індії.

VesselsValue повідомляє, що ставки чартеру для фідерних суден різко впали на 64% у порівнянні з роком раніше до середнього рівня в січні 11 579 доларів США на день, що спонукало власників здавати на металобрухт свої найстаріші та найменш ефективні судна.

Один брокер сказав Loadstar: «Більше немає сенсу обслуговувати старі судна, особливо якщо вони призначені для сухого докування та спеціальних оглядів. Суворіші екологічні норми, зокрема щодо зменшення CII суден, також витіснять старі кораблі.

«Тим не менше, оскільки має бути зведено так багато великих новобудов, утилізація не матиме різкого впливу на баланс попиту та пропозиції».