Джерело: Adobe Stock / sunilpurushe

Fantom Foundation, команда, яка займається розбудовою Мережа Fantomяк повідомляється, став жертвою злому, який призвів до значної втрати цифрових активів на суму приблизно 6,7 мільйона доларів.

17 жовтня Fantom Foundation зіткнувся з хакерським інцидентом, як повідомив дослідник мережі Спрік. Атака була підтверджена на основі інформації зі звіту Telegram, хоча важливо зазначити, що ця інформація була позначена як «передбачуваний» сценарій злому.

Зламані гаманці були ідентифіковані, і за початковими оцінками збитки становлять приблизно 6,7 мільйона доларів. Хоча викрадені кошти можуть включати активи, не пов’язані безпосередньо з Fantom Foundation.

Фірма безпеки блокчейну Certik спочатку підрахувала, що в результаті інциденту Fantom Foundation зловмисники викрали криптоактиви на суму майже 657 000 доларів. Однак пізніше цифра була оновлена ​​приблизно до 7 мільйонів доларів. За словами Certik, зловмисник здійснював транзакції з гаманців Fantom Foundation як в мережах Ethereum, так і в Fantom.

Certik ідентифікував принаймні два гаманці, Wallet 20 і 18, як залучені до атаки, що призвело до чистих збитків у розмірі приблизно 470 000 доларів США. FTM, рідний токен Fantom і близько 187 000 доларів США в ETH. Certik подякував Spreek за надання ключової інформації про атаку.

Після подальшого вивчення даних блокчейну було виявлено, що Fantom Foundation Wallet 20 у мережі Fantom надіслав понад 1 мільйон токенів FTM на адресу з позначкою «Fake_Phishing32».

Додаткова інформація вказує на те, що гаманці Fantom Foundation 1, 16, 18 і 19 також постраждали від атаки. Було пов’язано кілька гаманців без тегів, які, як кажуть, були особистими гаманцями членів команди. З одного гаманця, пов’язаного з членом команди, було злито понад 3,4 мільйона доларів. Загальна сума коштів на адресу зловмисника становить 4501,58 ETH, що еквівалентно 7 мільйонам доларів.

Крім того, Wallet 1 у мережі Ethereum надіслав понад 2000 токенів Convex (CVX), 1000 Dai (DAI), 4500 USDC та інші токени на гаманець з позначкою «Fake_Phishing188024».

Fantom Foundation зазнає цілеспрямованої атаки та зазначає, що більшість коштів захищено

Пізніше сьогодні Fantom Foundation підтвердив, що він та його співробітники спільно втратили криптовалюти на сотні тисяч доларів під час атаки.

У Fantom Foundation додали, що було зламано лише невелику кількість гаманців Fantom, у тому числі приблизно 550 тисяч доларів із коштів Fantom Foundation. Також було зазначено, що переважна більшість коштів Fantom Foundation, що перевищує 99% від загальної суми, залишається недоторканою та безпечною.

Фонд додав, що деякі з постраждалих адрес із позначкою «Фонд гаманці» більше не використовуються ними, і що деякі з них були перепризначені співробітнику Fantom, по суті, зробивши цей інцидент цілеспрямованою особистою атакою.

Крім того, він запевнив своїх користувачів, що їхні кошти в безпеці та що він вживає всіх необхідних заходів для запобігання майбутнім атакам. Крім того, механізм атаки все ще досліджується, але проект визнав ранні повідомлення про те, що атака могла бути результатом експлойту нульового дня через Google Chrome.