Джерело: AdobeStock / Ascannio

Плани Binance.US щодо придбання активів Voyager Digital, криптовалютного брокера, що збанкрутував, натрапили на перешкоду після вимоги уряду США призупинити запропоновану угоду.

Відповідно до судові документияк Комісія з цінних паперів і бірж (SEC), так і фінансовий регулятор Нью-Йорка висунули заперечення проти операції на 1 мільярд доларів, посилаючись на численні занепокоєння.

SEC заявила, що угода з Voyager може порушувати закони про незареєстровану пропозицію та продаж цінних паперів.

Зокрема, агентство заявило, що транзакції з криптоактивами, необхідні для здійснення відновлення балансу, «можуть порушувати заборону в розділі 5 Закону про цінні папери 1933 року проти незареєстрованої пропозиції, продажу або доставки після продажу цінних паперів».

Заперечення SEC також посилалося на звіти США про розслідування Binance.US і глобальної криптобіржі Binance, незалежним партнером якої Binance.US є нібито. «Регуляторні дії» можуть означати, що угода може стати «неможливою для завершення», йдеться в повідомленні.

Так само головний фінансовий регулятор Нью-Йорка та генеральний прокурор Нью-Йорка Летиція Джеймс заперечив до угоди, заявивши, що Voyager «незаконно керував бізнесом віртуальної валюти в штаті без ліцензії».

Регулятор також зазначив, що оскільки Binance.US не ліцензований і не доступний у Нью-Йорку, клієнтам Voyager, які працюють у штаті, можливо, доведеться чекати до шести місяців, щоб отримати доступ до своїх коштів.

«Власники нью-йоркських рахунків не матимуть можливості контролювати активи на своїх рахунках, включно з тим, чи варто продавати криптовалюту, щоб уникнути подальших ризиків на нестабільному ринку криптовалют», — заявили в NYDFS, додавши:

«Натомість власники рахунків у інших юрисдикціях, окрім Непідтримуваних юрисдикцій («Підтримуваних юрисдикцій»), матимуть свободу торгувати належною їм криптовалютою, визначеною як «чисті заборговані монети» в APA, після того як їхні облікові записи Binance US налаштовано та їхні активи перенесено».

Тим часом суддя у справах про банкрутство США Майкл Уайлз, який спочатку затверджено угоду минулого тижня, завтра проведе слухання щодо нових заперечень SEC і головного регулятора Нью-Йорка.

«Суд не може наказати уряду говорити зараз або назавжди мовчати до одруження Voyager і Binance.US», — суддя Вільямс. сказав в нещодавній заявці. «Жодне в Кодексі про банкрутство не дозволяє судам звільняти сторони від відповідальності перед урядом за минулу та майбутню поведінку».

Запропонована Binance.US угода на купівлю Voyager на 1 мільярд доларів дозволить клієнтам нарешті зняти кошти, за оцінками, користувачі зможуть повернути 73% вартості своїх депозитів.

Примітно, що Voyager не зобов’язаний приймати пропозицію біржі. У звіті з посиланням на фінансових консультантів Voyager говориться, що компанії знадобиться до місяця, щоб розглянути «нові питання» щодо зобов’язань Binance.US щодо придбання, відповідності нормативним вимогам і безпеки депозитів клієнтів.

Voyager був криптовалютним брокером, який подав заявку Глава 11 Банкрутство у липні, після чого почалася війна ставок між Binance та біржею FTX. Наприкінці жовтня FTX забезпечені схвалення суду з банкрутства США на придбання активів Voyager, але незабаром після цього сумнозвісно зазнало краху, і Binance було назад у гру.