Джерело: Adobe/ink drop

Китай запустив державний дослідницький центр, який займається вивченням потенціалу блокчейну та досягненням основних технологічних проривів, пов’язаних із цією технологією.

Згідно з нещодавнім звіт від місцевого китайського видання South China Morning Post, Міністерство науки і технологій країни схвалило будівництво Національного інноваційного центру технології блокчейн, завданням якого є дослідження технології блокчейн для промислового застосування, а також способів її застосування в національних економіка.

Розташований у Пекіні центр «зосереджуватиметься на сферах блокчейну щодо фундаментальної теорії, програмного та апаратного забезпечення з метою розробки пов’язаних ключових технологій і промислових застосувань», йдеться у звіті.

Пекінська академія блокчейну та периферійних обчислень (BABEC), організація, популярна завдяки розробці блокчейну Chang’an Chain або ChainMaker, очолюватиме дослідницький центр.

Китай був прихильником нової технології блокчейн, незважаючи на свою жорстку позицію щодо криптовалют. У вересні 2022 р. китайський уряд стверджував що на цю країну припадає 84% усіх заявок на блокчейн, поданих у всьому світі. Однак рівень схвалення є низьким: схвалено лише 19% від загальної кількості поданих заявок.

Ще в 2021 році президент Китаю Сі Цзіньпін заявив, що блокчейн відіграватиме «важливу роль у наступному раунді технологічних інновацій і промислової трансформації».

Тоді Сі Цзіньпін визнав, що застосування технології блокчейн було поширено на численні сектори економіки, включаючи цифрові фінанси, Інтернет речей, розумне виробництво, управління ланцюгами поставок і торгівлю цифровими активами.

Міністерство промисловості та інформаційних технологій (MIIT) і Управління кіберпростору Китаю (CAC), два головних регулятори технологічної галузі країни, також заявили в рекомендаціях, опублікованих у 2021 році, що Китай намагатиметься широко використовувати блокчейн у низці галузей до 2030 року. .

У вересні 2021 року регуляторні органи Китаю сколихнули весь криптосвіт, коли вони нав’язаний загальна заборона на криптовалюти та підприємства, що надають пов’язані послуги. Ця заборона надійшла лише через кілька місяців після того, як країна оголосила про заборону майнінгу криптовалюти.

Використання блокчейну зростає

Протягом останніх кількох років використання блокчейну різко зросло серед різних організацій і країн, оскільки ця технологія надає доступний і ефективний спосіб здійснювати й отримувати платежі, зберігати дані та створювати кредитну історію.

Як повідомляє Департамент автомобільних транспортних засобів Каліфорнії оголосив Минулого місяця він планує використовувати технологію блокчейн для ведення обліку, включаючи видачу прав власності на автомобіль і спрощення передачі такого права власності.

У звіті на початку цього року Всесвітній економічний форум (ВЕФ) також сказав він вважає, що технологія блокчейн і надалі залишатиметься «невід’ємною» частиною сучасної економіки. Організація підкреслила широке застосування криптографії та технологій блокчейн, додавши, що їхнє використання в секторі фінансових послуг вже є помітним.

«Справді, щоб перевірити стійкість цифрових активів і блокчейнів, які є основою фінансових послуг (та інших сфер глобальної економіки), слідкуйте за тим, що роблять великі банки та зрілі компанії, що надають фінансові послуги, а не за тим, що вони говорять».