© Inkdropcreative1

Переходячи від хаосу до фарсу, британський уряд, схоже, хоче знову залучити логістичну спільноту, очікуваним продовженням статусу вільного порту, а також мільярдами на дороги.

Наступного тижня канцлер Джеремі Хант збирається оголосити про продовження на п’ять років переваг, які надає статус вільного порту, у рамках свого осіннього бюджету, а 8 мільярдів фунтів стерлінгів, заощаджених через скасування катастрофічного проекту HS2, було спрямовано на ремонт доріг Великобританії.

«Будь-які інвестиції в покращення британських доріг вітаються логістичними підприємствами, які серйозно постраждали від погіршення стану автомагістралей за останні роки, тоді як вплив виведення транспортних засобів з доріг на ремонт перериває ланцюжок поставок», — заявили в Logistics. Мішель Гарднер, заступник директора з політики Великобританії.

За її словами, пошкодження на вибоїнах коштувало водіям фургонів у середньому 247 фунтів стерлінгів на ремонт, а водіям вантажних автомобілів — близько 575 фунтів стерлінгів.

І вона додала: «Враховуючи розмір відставання від ремонту доріг і те, що логістичні підприємства сплачують 5 мільярдів фунтів стерлінгів на рік у вигляді мита на пальне та акцизного збору на транспортні засоби, відсутність терміновості виконання планів викликає розчарування».

Пані Гарднер сказала, що кошти потрібно витратити швидко, щоб «повернути наші дороги в хороший стан», перш ніж вимагати, щоб більше фінансування знайшло шлях до системи для підтримки доріг, а не залишати її «залежною від політичних циклів».

Оголошення про фінансування пішло після повідомлень про те, що вісім британських вільних портів отримають деякі податкові пільги, які вони отримали, продовжені з 2026 до 2031 року.

Зниження ставок для бізнесу буде продовжено, оскільки уряд і шлюзи, яким надано статус вільного порту, прагнуть сприяти внутрішнім інвестиціям. Але це також нібито має на меті зупинити очікуваний лейбористський уряд, який відмовиться від схеми вільного порту.

Хоча до початкового відсічення залишилося ще три роки, Великобританія Financial Times сказав, що у Freeports було важко побудувати та ввести об’єкти в експлуатацію, оскільки вони стикалися із затримками планування. У результаті спокуса податкових пільг стала безсилою і, здавалося, стримувала внутрішні інвестиції, які вони прагнули залучити. Але виконавчий директор Anglesey Freeport Ділан Вільямс сказав газеті, що пропозиція є «позитивною новиною».

Дійсно, з моменту вступу на посаду прем’єр-міністр Ріші Сунак прагнув покращити сектор логістики за допомогою низки ініціатив, хоч і досить невеликих, які з’явилися в мережі протягом останніх 12 місяців.

Одночасно, після низки урядових катастроф від скасування HS2 до чергових перестановок у кабінеті, останні оголошення були описані як дії уряду, які «потурають сектору» в надії знайти базу підтримки на виборах.

Розмовляючи з Loadstar, один фахівець з логістики «скептично» ставився як до часу оголошення, так і до довгострокових переваг.

Під час минулорічних виборів керівництва одне джерело в порту повідомило, що, що стосується схеми вільних портів, вони зустріли б Пенні Мордаунт на посаді прем’єр-міністра з «розпростертими обіймами» через її знайомство з потребами портів як депутата від Портсмута.

Відповідаючи на запитання про пана Сунака, джерело вважало його «найкращим з інших», враховуючи його увагу до економіки, але скептично поставилося до його знань про те, що потрібно логістичній спільноті.