Уряд штату Валлонія зменшив суворість запланованої системи дозволів в аеропорту Льєжа після скарг вантажної спільноти.

У серпні франкомовний регіон Бельгії оголосив про екологічний дозвіл на експлуатацію, який обмежує кількість рейсів до 50 000 на рік, але після успішного розгляду апеляції збільшив їх до 55 000, за винятком тих, які перевозять менше 34 тонн вантажу або менше 19 пасажирів.

Про це повідомив речник бельгійського шлюзу Loadstar: «Уряд Валлонії звернув особливу увагу на соціально-економічний вплив початкових обмежень і вплив на зайнятість.

«У Льєжі ніколи не було слот-системи, і він працює цілодобово, тому початковий дозвіл мав би помітний негативний вплив на нас, але уряд прислухався до нашого звернення, і нова система дозволів краща за стару, що було просто занадто обмежує».

Уряд Валлонії заявив, що його рішення було прийнято на основі дозволу на продовження економічного розвитку, який привніс регіону аеропорт.

Про це повідомило джерело в галузі Loadstar що, хоча було б неправильно стверджувати, що основні клієнти аеропорту, включаючи Challenge і FedEx, були «задоволені» системою дозволів, вони були задоволені зміненими обмеженнями і «підключилися».

Аеропорт Льєжа стверджував, що початкове скорочення змусило б його «різко та швидко скоротити» свою діяльність, що поставило б під загрозу його розвиток.

«Заявка на дозвіл у його нинішньому вигляді призведе до 2040 року скорочення обсягів вантажів, оброблених минулого року, приблизно на 60% і на 80% порівняно з бізнес-планом на 2020-2040 роки», — попереджали в ньому.

Незважаючи на поправку, речник підтвердив, що його бізнес-план на 2020 рік, який передбачав близько 70 000 переміщень щорічно до 2040 року, потребує «оновлення».

Окрім обмежень на пересування, дозвіл також встановлює обмеження на літаки на основі шуму, з поетапним скороченням літаків, які перевищують квоту шуму, встановлену законодавством, з початковим лімітом 30 з 2024 року, зниженням до 13 до 2023 року.

Генеральний директор Лоран Жоссар пояснив: «За допомогою Sowaer [the airport development company]наша екологічна політика діє вже кілька років і включає масовий викуп і звукоізоляцію будівель, відновлювані джерела енергії, енергозбереження, тихіші літаки тощо.

«Давайте зробимо все можливе, щоб декарбонізувати авіацію. Давайте діяти зсередини та розвивати мультимодальне співробітництво, щоб замінити авіаперельоти, коли це можливо.

«Наш сайт аеропорту продовжує обмін з логістичними партнерами в цьому напрямку. Давайте разом побудуємо екологічніший аеропорт і трансформуємо нашу економіку в бік стабільності».