Переобладнання вантажних суден наражає на лежачі поліцейські, що має сповільнити їхню діяльність до більш стійких рівнів, оскільки провідний постачальник 737-800 переобладнань прогнозує скорочення ринку на 20% цього року.

Після бурхливої ​​активності з перших днів пандемії спеціалісти з конверсії тепер змушені адаптуватися до повільнішого ринку, тому попит на конверсію пасажирських літаків у вантажну конфігурацію падає.

Уповільнення у секторі авіаційних вантажних перевезень знизило попит на потужності. Яскравою ілюстрацією цього є перехід Amazon Air на реверс, скорочення парку літаків цього року.

Кілька тижнів тому Air Transport Services Group (ATSG) виявила, що гігант електронної комерції продовжив лише два з десяти 767 вантажних суден, термін дії яких закінчився цього року. У той час як три з восьми літаків, що залишилися, прямують на звалище, доля п’яти, що залишилися, була невизначеною, але тепер, здається, вирішено, оскільки Amazon не продовжила їх оренду.

Керівництво ATSG нещодавно передбачило, що використання вантажних суден цього року знизиться приблизно на 5% з точки зору годин використання. У той же час відродження авіаперельотів підвищує цінність потенційної сировини для конверсії. Спеціаліст з оцінки та консалтингу авіалайнерів IBA Group минулого тижня відзначив, що орендні ставки на пасажирські вузькофюзеляжні літаки зросли, тоді як на вузькофюзеляжні вантажні літаки рухаються в протилежному напрямку.

«Орендні ставки на вузькофюзеляжні пасажирські та вантажні літаки зближуються», — сказав головний аналітик IBA Джонатан Макдональд. У той час як ціни на пасажирські моделі 737-800 йдуть до позначки в 200 000 доларів, ціни на 737-800BCF впали нижче 200 000 доларів, зазначив він.

«Якщо ставки оренди пасажирів збігаються або перевищують ставки вантажних суден, орендодавці завжди будуть працювати з пасажирським перевізником», — пояснив Боб Конві, старший віце-президент із продажу та маркетингу компанії Aeronautical Engineers (AEI), яка спеціалізується на конверсії. Останніми роками конверсійна діяльність в основному відбувалася завдяки фірмам, що займаються лізингом літаків.

Крім того, сировини для 737-800s мало. Кількість потенційних кандидатів на перетворення зменшилася після того, як компанія Boeing скоротила виробництво близько 18-20 років тому. Крім того, минулого року пасажирські авіакомпанії обпеклися через затримки поставок нових літаків, тож вони тримають свої літаки, а деякі навіть придбали додаткові 737-800, перевершивши гравців із вантажними амбіціями, сказав пан Конві.

Крім зниження попиту на потужності, нижчих орендних ставок і дорожчих і обмежених поставок сировини, гравці, які хочуть переобладнати літаки, також повинні боротися з високими відсотковими ставками, додав він.

Стиснутий з багатьох кутів, ринок втратив імпульс. Містер Конві сказав: «Люди вагаються, чи варто втручатися. Вони трохи обережніші. Були деякі відстрочки та скасування».

Містер Макдональд додав: «Кожен і його собака конвертували 737-800 роки. Це добігає кінця».

Цього року AEI готується до значного уповільнення, пан Конві очікує скорочення на 20% ринку конверсії 737-800.

«Ми два роки йшли важко і перенаситили ринок. Тепер ми маємо повернутися до більш стійкого рівня», – сказав він.

Це включатиме лінії переробки опалубки, і AEI вже заморозила дві. Boeing швидко розширив потужності конверсії до приблизно 17 або 18 ліній, які, ймовірно, скоротяться до 10 або 11, сказав пан Конві.

737-800BCF, який став свого роду символом транспорту для електронної комерції, зазнає сильнішого удару, ніж більший A321, на який попит тримався кращим і в грі було менше модифікацій. Минулого тижня компанія Qantas оголосила, що планує придбати ще три літаки A321 для своїх вантажних перевезень, завдяки чому їх флот A321F досягне 12. Вони замінять менші вантажні літаки 737-300/400, термін служби яких наближається до кінця.

У широкофюзеляжному сегменті пасажирські перевезення розвиваються повільніше, що призвело до помірного підвищення орендних ставок, але це зміниться.

«З відкриттям азіатських ринків ми бачимо тенденцію до зростання орендних ставок і базової вартості», — сказав пан Макдональд.

Збільшення місткості живота вплине на ринок широкофюзеляжних вантажних суден; експедитори, які використовують спеціалізований вантажний ліфт, підтвердили свої плани продовжувати це, хоча й на меншому рівні.

З іншого боку, FedEx, яка зупинила п’ять вантажних суден минулого року та має намір вивести з експлуатації ще 11 до вересня, заявила, що не поверне їх назад, коли ринок стане сильнішим. Натомість він більше покладатиметься на комерційний підйомник для переміщення менш термінового трафіку.