© Артьоманікеєв

Виробничому сектору Туреччини може знадобитися щонайменше вісім місяців, щоб відновитися від руйнувань, завданих землетрусом на початку лютого.

Це оцінка Біндії Вакіл, генерального директора та співзасновника компанії Resilinc, що займається картографією та моніторингом ланцюгів поставок, яка сказала Loadstar країна повинна очікувати «дуже тривалого і складного» процесу відновлення.

«Наші розрахунки ґрунтуються на історичних даних подібних подій у поєднанні з інформацією, яку ми отримали безпосередньо від постачальників про вплив на їхні операції», — сказала пані Вакіл.

«Ця восьмимісячна оцінка відновлення означає, що ми розраховуємо, що об’єкти повернуться до «швидкості роботи до збою» за 32 тижні, що на практиці означає повернення до нормального стану, як і до землетрусу».

Галузі, що постраждали, включають текстильну, автомобільну, хай-тек, загальну обробну промисловість, споживчі товари, нафту і газ і промислову хімію.

Після землетрусу 6 лютого Resilinc наніс на карту 900 об’єктів із галузей промисловості, які він контролює (складання, розподіл, складування, виробництво, виробництво та випробування), які «серйозно постраждали» та мають справу з подальшим «ефектом хвилі».

«З кожним днем ​​все більше руйнувань, і другий землетрус сколихнув турецьку провінцію Хатай, яка вже сильно постраждала від першого», – додала пані Вакіл.

«На даний момент немає жодних змін у порівнянні з нашою початковою оцінкою, але з більшою кількістю повідомлень про структурні пошкодження та відключення електроенергії це може погіршити і без того дуже складну ситуацію для об’єктів, які намагаються продовжувати працювати, шлях до відновлення та поточну гуманітарну кризу».

У коментарі The Smart Cube сьогодні вранці зазначено про значні економічні втрати Туреччини в розмірі від 2 до 4 мільярдів доларів.

Рітеш Кумар, директор відділу закупівель і розвідки ланцюгів постачання, сказав: «Експорт певних хімічних речовин і пластмас скоротиться протягом тривалого періоду часу через зростання внутрішнього попиту в Туреччині. У постраждалому від землетрусу регіоні виробляються хімікати та пластмаси, такі як поліефірні волокна та полімери, кальцинована сода та добрива. Ці хімікати використовуються в різних галузях промисловості, таких як текстильна, пластикова, скляна, первинна упаковка та харчова промисловість. Кілька хімічних компаній у постраждалому регіоні ще не повідомили про прямі наслідки землетрусу, але очікують, що це вплине на виробництво та попит.

«Очікується, що сталеливарна промисловість Туреччини також залишиться стриманою в середньостроковій перспективі. Хоча сталеливарні заводи в Іскендеруні, на які припадає понад 25% загального виробництва сталі в Туреччині, а на саму Туреччину припадає 2,1% світового ринку виробництва сирої сталі, уникли серйозної шкоди, вони стикаються з проблемами логістики».

Однак регіон землетрусу, який є дуже великим і включає території в Сирії, в основному вплинув на сільськогосподарські угіддя Туреччини, що спричинило певні занепокоєння щодо виробництва продуктів харчування.

Одне джерело в турецькій логістиці повідомило, що велика втрата людей може мати адміністративні наслідки, а також вплинути на робочу силу та призвести до закриття деяких підприємств.

«Близько 50 000 людей загинули, багато з них будуть чиїмись співробітниками», — сказало джерело, додавши: «Це дуже стійка країна, вона завжди повертається назад. Туреччина від цього стане сильнішою».

Незважаючи на триваючі труднощі, відразу після землетрусу розпочалися спроби відновити роботу ланцюжків поставок, зруйнувавши пошкоджені будівлі та розчистивши сміття. Але порти можуть очікувати довше, оскільки оператор Іскендеруна, одного з найбільших у Туреччині за доходами, підтверджує, що він залишається закритим, ймовірно, на кілька місяців.

«На щастя, перші ознаки відновлення спостерігаються в аеропортах, Адана і Газіантеп знову працюють у звичайному режимі», — продовжила пані Вакіл. «Аеропорт Хатай, в одній із найбільш постраждалих провінцій, також відновив роботу, але, здається, постраждав від останнього землетрусу. Дороги були сильно пошкоджені, як і залізничний транспорт».

Фактично близько 750 миль залізничних колій були пошкоджені або сильно постраждали внаслідок землетрусу, і хоча деякі з них відновили роботу, роботи на інших продовжуються.

Турецькі авіалінії тим часом постачають пошуково-рятувальні групи, а також допомагають постраждалим районам та евакуюють людей. Він здійснив понад 1300 евакуаційних рейсів, доставивши в безпечне місце близько 230 000 людей та їхніх домашніх тварин. Вона також безкоштовно доставила близько 16 000 тонн допомоги майже 200 вантажними рейсами з 77 країн.

Минулого тижня голова правління Turkish Airlines д-р Ахмет Болат сказав: «Будучи національним авіаперевізником, 75-тисячна сім’я Turkish Airlines співпрацює з усіма офіційними особами… щоб залікувати рани, спричинені землетрусом. У рамках цього ми будуватимемо район Turkish Airlines із 1000 будинків для тих, хто постраждав від землетрусу.

Він додав, що перевізник також пожертвував 2 мільярди турецьких лір (105 мільйонів доларів), і він особисто додав свою березневу зарплату. А компанія Turkish Cargo отримала нагороду на заході Air Cargo Africa минулого тижня, але відмовилася отримати її на офіційній церемонії з поваги до жертв землетрусів.

FIATA має сьогодні створив фонд для членів асоціації в Туреччині та Сирії, які підтримують зусилля з надання допомоги у своїй країні. Ти можеш пожертвувати туті читати рахунки експедиторів тут і тут.