© Джон Воллверт

Слідую вчорашня новина У зв’язку з тим, що під час переговорів між операторами терміналів західного узбережжя США та докерами було досягнуто згоди щодо деяких питань, Міжнародний союз вантажників і складів і Тихоокеанська морська асоціація порушили мовчання, щоб запевнити зацікавлених сторін у галузі, що переговори тривають.

Вони підкреслили, що тривалий процес (переговори про продовження трудового контракту почалися в травні минулого року) не порушив роботу порту, і висловили надію на «найшвидше досягнення угоди».

Проте зацікавлені сторони виявили нетерпіння, попереджаючи, що це може призвести до постійної втрати вантажів, що проходять через порти західного узбережжя, що, ймовірно, спонукало обидві сторони до переговорів.

Вони заявили, що було досягнуто попередньої угоди щодо «деяких ключових питань, включаючи користь для здоров’я», і висловили готовність вирішити інші питання «якомога швидше».

Але спостерігачі не впевнені, що це станеться найближчим часом. Один керівник галузі сказав, що не було досягнуто прогресу ні в критичному питанні автоматизації, ні в суперечці щодо холодного прасування в порту Сіетла, яка зірвала переговори на місяці.

Льодовиковий темп також викликає занепокоєння щодо контрактних переговорів на східному узбережжі, де генеральний контракт між профспілкою International Longshoremen’s Association (ILA) і US Maritime Alliance (USMX), який представляє океанські перевізники та термінали, закінчується наступного року.

Окрім таких знайомих проблем, як автоматизація, оплата та пільги, існує суперечка щодо розподілу роботи на терміналі Leatherman у Чарлстоні, яка вплинула на роботу в порту Південної Кароліни. Відтоді, як у 2021 році було відкрито термінал вартістю 1 мільярд доларів, між ILA та портами Південної Кароліни тривають суперечки.

Яблуком розбрату є те, хто має право керувати кранами та ліфтовим обладнанням. ILA стверджує, що це має виконуватися членами профспілки відповідно до генерального контракту для всіх портів східного узбережжя та узбережжя Мексиканської затоки. SC Ports стверджує, що не є учасником цієї угоди та має давню політику, згідно з якою державні службовці, які не входять до профспілки, працюють на кранах і ліфтовому обладнанні, а члени ILA виконують усі інші роботи.

«Кожна сторона вважає свою позицію правильною», — прокоментував керівник галузі, близький до ситуації, яка переросла в судову битву.

Порт демонструє значне зростання, що збільшило його пропускну спроможність до 2,8 мільйона teu минулого року, і він інвестував багато грошей для забезпечення подальшого зростання. Минулого літа вона зміцнила причал, залучила вищі крани та покращила контейнерний майданчик на контейнерному терміналі Waldo Welch, поклала початок будівництву інтермодального об’єкта потужністю один мільйон залізничних підйомників на першому етапі та запустила пул із 13 000 шасі. Він також інвестував у поглиблення гавані до 16 метрів.

Очікується, що суперечка щодо Leatherman буде розглянута під час переговорів щодо контракту ILA-USMX, і деякі зацікавлені сторони сподіваються, що переговори дозволять вирішити проблему, позбавивши всіх від тривалої судової тяганини, яка може дійти до Верховного суду.

З іншого боку, існує занепокоєння, що проблема ускладнить переговори щодо контракту та затримає будь-яку угоду.

Але навіть без додаткового каменю спотикання переговори мають бути складними, хоча обидві сторони висловили «взаємну повагу та готовність знайти компроміс».

«На столі стоять серйозні проблеми», — сказав один спостерігач, вказуючи на гостре питання автоматизації. «Портам потрібна здатність обробляти більше вантажів без будівництва нових об’єктів».

Наразі суперечка спричинила один крок у Чарльстоні: наприкінці минулого місяця Hapag-Lloyd оголосила, що перенаправляє свої дзвінки на термінал Wando Welch після того, як, за деякими джерелами, відчула деякі наслідки ситуації в Чарлстоні в інших. порти США.