Рада з наземного транспорту США (STB) дала зелене світло поглинанню Kansas City Southern (KCS) компанією Canadian Pacific (CP) за 31 мільярд доларів.

Це відкриває шлях для першого великого злиття на залізничній арені США за два десятиліття.

Поглинання дозволить створити першу однолінійну залізничну компанію, яка охопить США, Канаду та Мексику, з близько 20 000 миль колії та близько 20 000 співробітників.

Об’єднана операція буде називатися Canadian Pacific Kansas City (CPKC).

У СТБ дійшли висновку, що об’єднання стане каталізатором зростання залізничних перевезень і конкуренції між перевізниками.

У 212-сторінковому рішенні сказано: «Правління очікує, що ця нова однолінійна послуга сприятиме зростанню залізничних перевезень, переміщаючи приблизно 64 000 вантажівок щорічно з доріг Північної Америки на залізницю, і підтримуватиме інвестиції в інфраструктуру, сервіс, якість. і безпека».

Прямі послуги, які стали можливими завдяки злиттю, сприятимуть потоку зерна із Середнього Заходу до узбережжя Мексиканської затоки та Мексики, інтермодальним перевезенням між Далласом та Чикаго та автомобільним запчастинам, готовим транспортним засобам та іншим товарам між США та Мексикою, додав СТБ.

Він відкинув попередження інших перевізників про те, що злиття матиме негативний вплив на конкуренцію, вказавши, що об’єднана компанія все одно залишиться найменшою залізницею класу I у Північній Америці.

Голова правління STB Марті Оберман сказав: «Об’єднання цих двох менших залізниць фактично забезпечить сильнішу конкурентоспроможність у залізничній галузі порівняно з цими набагато більшими залізницями, тому що окремо вони не мають однакових можливостей для надання конкурентоспроможних послуг, як ми виявили, вони будуть разом».

Уповноважений орган додав, що злиття усуне необхідність обміну між CP і KCS, скоротить час у дорозі та дозволить об’єднаній операції конкурувати краще завдяки покращеному обслуговуванню за меншу вартість.

На СТБ надійшло понад 450 листів підтримки об’єднання від вантажовідправників.

Однак CPKC не має карт Бланш від СТБ висунув низку умов щодо об’єднання: перевізник повинен залишати відкритими точки з’єднання з іншими залізницями та зберігати для вантажовідправників можливість маршрутизації через інші залізниці; і має обґрунтувати підвищення тарифів понад певний рівень на міжрядкові переміщення, якщо цього вимагають клієнти.

Крім вимог до звітності, СТБ встановить семирічний період нагляду, оголосило воно.

Рішення було очікуваним, хоча виникли певні сумніви після того, як Міністерство юстиції США відмовилося від злиття, стверджуючи, що це може призвести до втрати бізнесу для портів США, оскільки CPKC може віддати перевагу канадським морським воротам.

Рішення СТБ дозволяє КП отримати контроль над KCS вже 14 квітня, але пара дала зрозуміти, що не збирається поспішати з одруженням. CP повідомила, що оголосить про плани злиття найближчими днями після детального розгляду рішення СТБ. Раніше обидві сторони заявили, що очікують, що інтеграція триватиме три роки.

Президент і генеральний директор CP Кейт Кріл сказав: «Це рішення чітко визнає багато переваг цього історичного поєднання. Як виявило СТБ, це стимулюватиме нову конкуренцію, створить робочі місця, призведе до нових інвестицій у нашу залізничну мережу та сприятиме економічному зростанню».