Фото 31120518 © Steve Allen | Dreamstime.com

Технологія, пов’язана з погодою, допомагає зменшити викиди суден, пропонуючи чіткіші маршрути, економлячи на паливі, але самовдоволення перед обличчям передових технологій, ймовірно, призведе до втрати вантажу чи навіть кораблів, якщо людський дотик залишити «поза увагою». кажуть експерти.

Джессі Веккіоне, метеоролог і керівник відділу продажів і маркетингу Weathernews International (WNI) в Америці, сказав, що без людського втручання в програмне забезпечення для маршрутизації погоди та з надмірною залежністю від ШІ він очікує повторення 2015 року. Ель Фаро трагедія, яка забрала 33 життя.

Він розкритикував деякі стартапи, які видають рекомендації без втручання людини, що призвело до «божевільних результатів», пояснив він.

За його словами, компанії казали, що їхні програми настільки хороші, що їм не потрібна «людина, яка збирається вести діалог з капітаном». Він стверджував, що бачив приклади маршрутів, надісланих безпосередньо капітанам.

В одному варіанті пропозиція маршруту мала б провести корабель через густі поля плавучих айсбергів.

«Ви б ніколи не взяли судно до південного узбережжя Гренландії… це не має логістичного сенсу», — сказав він. «Побачити це було шоком».

Точні прогнози погоди стають все більш важливими для BCO, а також для суднових операторів, оскільки зростає кількість інцидентів, коли судна втрачають вантаж за бортом у сувору погоду. Але найбільший ризик для екіпажів, оскільки зростає тиск, щоб внести робочі зміни, щоб зменшити споживання палива. Імовірно, це буде смертельна комбінація, пояснив пан Веккіоне.

«Я боюся, що в наступні п’ять років станеться катарсисна подія – подібна до Ель Фаро – це відбувається тому, що компанія пропонує автоматизоване рішення погоди, але немає фактично навченої людини, яка стежить за маршрутами. Я дуже не хочу, щоб це сталося, але я думаю, що так і буде. Багато розрахунків, багато збентеження».

Ель Фаро затонув усіма руками після того, як стрімголов плив у ураган Йоахім. Трагедія включала злиття багатьох факторів, включаючи поганий стан судна, але головним з них було те, що капітан Майкл Девідсон покладався виключно на дані StormGeo (тоді Applied Weather Technologies) Bon Voyage 7 (BVS 7) для навігації.

Додаток BVS 7, яким капітан Девідсон користувався на своєму телефоні, надіслав йому звіт про погоду, який спирався на дані про урагани Національного управління океанічних і атмосферних досліджень, які застаріли понад 12 годин.

Пан Веккіоне сказав: «Коли Ель Фаро трапилося, ми сказали собі, ми не повинні казати, що ми кращі за [StormGeo] тому що є так багато невизначеності. Жоден метеоролог не дивиться на прогноз і не думає, що «це правильно». Через три-п’ять днів точність будь-якого прогнозу падає на 70%».

Власні плани WNI включають нову послугу, яка гарантує точність ETA судна з обіцянками виплати, якщо це не так.