Червень приніс кілька сюрпризів для контейнерних перевезень, попит продовжує свою невблаганну корекцію вниз.

Згідно з останньою доповіддю XSI, індекс ставок Xeneta знизився на 42% у річному обчисленні, травень став дев’ятим місяцем поспіль падіння ставок.

А довгострокові ставки лише минулого місяця впали на 27,5%, що спонукало генерального директора Xeneta Патріка Берглунда сказати, що «крах» — це єдине відповідне слово для опису.

«Це найбільше падіння, яке ми коли-небудь зазнавали на XSI, який відображає глобальні зміни ставок у реальному часі, і це малює похмуру картину стану галузі», — сказав він.

«Основною рушійною силою є той факт, що травень знаменує момент, коли завершуються 12-місячні контракти в США і набувають чинності нові угоди. Вони відображають реальність сьогоднішніх пригнічених ринків, тому коштують набагато, набагато нижче, ніж їхні попередники.

«Вплив цього на галузь загалом видно всім».

Враховуючи втрати першого кварталу Зім, повернувся в мінус цього місяця зі збитком у 58 мільйонів доларів, тоді як CMA CGM оприлюднила 64% падіння прибутку до оподаткування цього тижня, дав зловісне попередження, що перший квартал може бути найкращим, оскільки доходи галузі «продовжують повертатися до норми».

FourKites повідомляє, що затори в китайських портах, головний фактор, що вплинув на захмарні ставки на чартери минулого року, станом на сьогодні впали на 62% порівняно з попереднім роком.

Гленн Кепке, генеральний директор відділу мережевого співробітництва FourKites, передбачив: «Обсяги збільшаться в 3-му і 4-му кварталах, але з такими темпами вони будуть нижчими, ніж у 2022 році, що має прирівнюватися до пом’якшення затримок і доступної ємності до пікових сезонів торгівлі.

FourKites також очікує більшого повторного залучення з Китаю, що внесе нову динаміку в галузь.

«Китай завжди буде домінуючим гравцем у світовій торгівлі, однак ми бачили, як багато вантажовідправників шукають Південно-Східну Азію, Індію та Латинську Америку як альтернативу, утримуючи при цьому китайських постачальників для місцевого ринку», — сказав пан Кепке.

Проте «нормалізація» перевантаженості портів навряд чи може пояснити падіння показників. Вічнозелений президент Ерік Се, здавалося, надавав значно більшого значення російсько-українській війні.

«Якщо війна закінчиться, ми очікуємо, що обсяг вантажів у другому півріччі буде кращим, ніж у першому півріччі. Ставки вантажів залежать від попиту та пропозиції», сказав він учора.

Цього тижня компанія Alphaliner сказала: «Що стосується вантажних перевезень, новини залишаються похмурими, оскільки ставки та обсяги на багатьох ключових маршрутах залишаються низькими. Перевізники один за одним оголошують фінансові результати за перші кілька місяців року, що швидко погіршуються, принаймні два бачать повернення червоних цифр.

«Фінансові перспективи на решту року залишаються загалом дуже невизначеними для більшості перевізників».