© Філіппілосян

Після історично високого прибутку в 6,06 мільярда доларів Yang Ming перевершив своїх співвітчизників Evergreen і Wan Hai у відповідних бонусах.

Хоча, додавши премію наприкінці 2022 року до винагороди, пов’язаної з прибутком, для свого персоналу, Evergreen все одно перевершує Yang Ming загалом.

У Yang Ming близько 76 мільйонів доларів було виділено на бонуси, і кожен співробітник Yang Ming отримає 43 700 доларів, що для деяких може бути еквівалентно більш ніж дворічній зарплаті.

Це перевищує 63 мільйони доларів, які Evergreen виділив на бонуси, що в середньому становить 20 907 доларів на одного працівника. Найбільша з тайваньських контейнерних ліній, минулого року вона отримала чистий прибуток у розмірі 10,9 мільярда доларів, що на 40% більше, ніж у 2021 році, і акціонерам буде виплачено дивіденди у розмірі 2,28 долара на акцію.

Проте з бонусом наприкінці року Evergreen перевершує Yang Ming. Згідно з фінансовою звітністю за 2022 рік, співробітники Evergreen отримували премії загалом щонайменше за 60 місяців.

Водночас у 2022 році Wan Hai зафіксувала чистий прибуток у розмірі 3,03 мільярда доларів, що на 10% менше, ніж у 2021 році, і зазнала збитків у 4 кварталі. Перевізник виділив 24,36 мільйона доларів на бонуси, і кожен співробітник отримає близько 21 583 доларів США, або зарплату за 12-13 місяців. Було оголошено дивіденди в розмірі 0,16 долара на акцію.

Крім того, Wan Hai випустить місцевим тайванським інвесторам облігації на суму 327 мільйонів доларів, що викликало здивування.

Керівництво Wan Hai пояснило, що останній бум контейнерних перевезень був випадком один раз у столітті, а спад міг тривати до 10 років.

Перевізник сказав: «Ван Хай має багато нових замовлень і хоче збільшити грошові запаси. Відсоткова ставка за облігаціями може бути нижчою, ніж у банків, і облігації не можуть бути викуплені протягом періоду випуску від 5 до 10 років, на відміну від банків, які можуть відкликати позики».

Випуск облігацій збігається з непідтвердженими повідомленнями про те, що компанія Wan Hai замовила ще одне судно на 3033 теу на верфі Japan Marine United Corp/Nihon, де вже будується 41 подібне судно. І, включаючи чотири кораблі місткістю 2800 тей, придбані у CSBC, і 14 суден місткістю 13 000 тей, що будуються, у Wan Hai є 55 суден на замовлення.

Тим часом Evergreen заявила, що продовжить розширювати місткість флоту та коригувати маршрути, щоб пом’якшити зміну ринкових умов.