Акціонери Western Global Airlines (WGA), сім’я Нефф, виступили з груповим позовом, стверджуючи, що вони ініціювали план володіння акціями співробітників (ESOP), який «значно переплатив» за акції, придбані у сім’ї.

Позивачі стверджували, що Неффи пішли з понад півмільярда доларів після того, як оцінили перевізник у 1,3 мільярда доларів, що «набагато перевищує справедливу ринкову вартість».

Але акціонери у 103-сторінковій відповіді на позов заявили, що вони діяли в найкращих інтересах персоналу.

Вони сказали: «Відповідачі… хотіли розділити частку власності в компанії без власних витрат або будь-якого ризику для працівників компанії, і не замість будь-яких інших пільг для працівників, а на додаток до того, щоб підвищити мотивацію працівників, залучення та утримання, щоб учасники ESOP були бенефіціарними власниками, були на одній сторінці та узгоджені».

Вони стверджували, що позов «заподіяв непоправної шкоди компанії та її співробітникам».

Акціонери пояснили, що після ESOP вони передали дві компанії з лізингу літаків WGA, яка «володіла сотнями мільйонів доларів літаків, які були передані в оренду WGA приблизно за 40 мільйонів доларів щорічних орендних платежів WGA» – таким чином врятувавши авіакомпанію цю суму кожного року.

Вони також зазначили, що сума, сплачена ESOP, була «визначена сумлінно», і що вони доручили Брайану Кленсі з Logistic Capital and Strategy визначити вартість літаків, якими вони володіли – 12 MD-11F і два 747-400BCF – на 635 мільйонів доларів США, які не включають запчастини та запчастини, серед іншого, включаючи попит і пропозицію.

Неффи та співвідповідач Prudent Fiduciary Services також стверджували, що позов був «фактично підкріплений» сторонніми юристами, які залучали справу, розсилаючи оголошення додому співробітникам, троє з яких погодилися подати позов . Проте один невдовзі знявся.

Акціонери вимагали закриття справи.

Наразі WGA перебуває на стадії реструктуризації у справі про банкрутство відповідно до глави 11, після щось на кшталт ідеального шторму, під час якого перевізник постраждав від нестачі пілотів, клієнтів, які постраждали від китайської політики нульового зараження COVID-19 та додаткових витрат через закриття російського повітряного простору – усе це призвело до зниження рейтинговими агентствами. Деякі літаки були змушені посадити.

Зараз на стоянці 12 MD-11F, але шість працюють. Три з чотирьох його 747-400F (два взяті в лізинг) також літають.