Фото: NSTB.gov

Аварія поїзда на півдні міста Норфолк у Східній Палестині, штат Огайо, яка сталася 3 лютого, могла звести нанівець зусилля залізниць I класу скоротити кількість екіпажів – на тлі ймовірніших наслідків інциденту.

Катастрофа, під час якої 38 залізничних вагонів зійшли з рейок, у тому числі 11 з небезпечними речовинами, минулого тижня перетворилася на платформу для політичних виступів.

Колишній президент США Трамп приїхав у місто, щоб розкритикувати адміністрацію Байдена за «зраду» місцевих жителів за допомогою «неадекватної реакції». Він пообіцяв оплатити миючі засоби для розливу токсичних продуктів і надати бутильовану воду під брендом Трампа жителям, які стурбовані забрудненням води.

Тим часом сенатор-республіканець закликав звільнити міністра транспорту Піта Буттігіга через «некомпетентність». Зі свого боку пан Буттігієг звинуватив попередню адміністрацію в тому, що вона відмовилася від правил безпеки поїздів.

Усе це відбулося, коли Національна рада з наземного транспорту (NTSB) ще перебувала на ранній стадії розслідування інциденту.

Очікується, що його звіт буде готовий через кілька місяців – імовірно, рік, – але агентство представило свої перші висновки 23 лютого, в яких визначено перегрітий підшипник колеса як ймовірну причину сходження з рейок.

Два датчики, розміщені вздовж колії за 30 і 20 миль до місця аварії, зареєстрували перегрів, але не викликали сигнал тривоги, оскільки температура була нижче критичного порогу для залізниці. Третій датчик поблизу місця сходу з рейок зареєстрував різко підвищену температуру та ввімкнув сигнал тривоги незадовго до сходу з рейок.

Голова NTSB Дженніфер Хоменді закликала всі сторони утриматися від спекуляцій щодо причини сходу з рейок до завершення розслідування агентства.

Однак не всі хочуть чекати так довго. Президент Братства інженерів локомотивів і залізничників (BLET), який допомагає NTSB у розслідуванні, закликав до нормативного поштовху для підвищення безпеки на залізниці. Стверджуючи, що залізниці та Асоціація американських залізниць роками успішно лобіювали ініціативи щодо посилення правил безпеки, він сказав, що зараз, у час високої громадської обізнаності, настав час посилити вимоги безпеки.

Минулого тижня Міністерство транспорту (DoT) окреслило 15 дій, які залізничні компанії, Федеральна залізнична адміністрація та інші федеральні агентства, а також Конгрес можуть вжити для забезпечення безпеки на залізниці.

Він хоче, щоб залізниці запровадили програму, яка використовується на деяких пасажирських перевізниках, яка дозволяє працівникам анонімно повідомляти про потенційно небезпечні умови праці, розгортати нові технології перевірки, не намагаючись відмовлятися від перевірки людьми, і поступово впроваджувати сучасні вагони-цистерни DOT-117. крайнього терміну 2029 року, визначеного Конгресом.

Спочатку кінцевий термін був встановлений на 2025 рік у відповідь на аварію 2005 року, в якій потяг перевозив хлор, але це було відкладено після лобіювання промисловості, в той час як мандат на використання пневматичних гальмівних систем з електронним керуванням, реалізований за адміністрації Обами , було відмінено під час президентства Трампа.

Міністерство транспорту заявляє, що має намір продовжити розробку правил щодо високонебезпечних легкозаймистих потягів та електронних пневматичних гальм, а також започаткувати програми перевірки застарілих вагонів-цистерн і маршрутів, на яких спостерігаються великі кількості небезпечних матеріалів. Він також планує просунутися із запропонованим правилом, згідно з яким бригада поїзда повинна складатися з двох або більше працівників.

Президент BLET зазначив, що катастрофа у Східній Палестині могла б бути ще гіршою, якби в екіпажі поїзда був лише один робітник, чого прагнули залізниці класу I. Якби на борту був лише один, а не три працівники, реагування на катастрофу, включаючи відчеплення локомотивів і реагування на пожежу, ймовірно, зайняло б більше часу, сказав він.

Як NTSB, так і DoT закликали залізниці завчасно повідомляти служби реагування на надзвичайні ситуації кожного разу, коли поїзд, що перевозить небезпечні рідини, має рухатися територією. І, витягаючи морквину, щоб стимулювати ініціативи з безпеки, Міністерство транспорту розглядає грантове фінансування для програм, які модернізують або покращують залізничну інфраструктуру та безпеку.

З іншого боку, було запропоновано, щоб Конгрес розглянув штрафи за порушення техніки безпеки.

Губернатори штатів Огайо і Пенсільванія оголосили, що генеральні прокурори штатів розглядають можливість висунення кримінальних звинувачень у зв’язку зі сходженням з рейок Східної Палестини. Деякі жителі цього району повідомили про головний біль, неприємний запах і смерть тварин.

Враховуючи настрої щодо сходження з рейок і широку критику залізниць щодо впровадження прецизійних залізниць, що призвело до скорочення витрат, подовження поїздів і звільнень співробітників, виглядає малоймовірним, що перевізники зможуть уникнути жорсткіших правил, оскільки вони планують отримати дозвіл на експлуатацію поїздів з лише один працівник у серйозній небезпеці.

З іншого боку, вони вже досягли успіху у своєму лобіюванні, щоб уникнути суворіших правил.