Крейг Райт. Джерело: скріншот відео, Youtube, CoinGeek

Крейг Райтавстралійський комп’ютерний вчений і самопроголошений Сатоші Накамотоподав претензію щодо авторських прав на Bitcoin Лондонський суд відхилив, а суддя сказав, що предмет «ніде не виражений і не закріплений».

В суді правлячасуддя Джеймс Меллор зазначив, що біткойн не можна розглядати як літературний твір і захищати авторським правом через його «формат файлу» з цифровими транзакціями, які об’єднуються для формування блоків у блокчейні.

«[…] немає жодних доказів того, що формат файлу біткойн викладено в будь-якій частині програмного забезпечення або ранніх блоках, записаних у блокчейн біткойн, на відміну від програмного забезпечення біткойн, яке просто читає та записує файли в цьому форматі», – написав суддя.

Він додав, що оскільки заявник не висловив і не пояснив належним чином формат файлу Bitcoin, він не може бути захищений авторським правом:

«Я не бачу жодної перспективи, щоб закон, як це зараз зазначено та розуміється в прецедентному праві, дозволяв охорону авторського права на об’єкт, який ніде не виражений чи закріплений».

У рішенні кілька разів повторювалося, що жодної роботи, яка б описувала унікальний формат файлу біткойна, суд не бачив, незважаючи на те, що Райту було надано «достатню можливість» надати це.

«Залишається фактом, що не було виявлено жодної відповідної «твори», яка б містила вміст, який визначає структуру формату файлу Bitcoin», — написав суддя Меллор у постанові, перш ніж зробити висновок:

«Якщо, як я виявив, немає жодного серйозного питання для розгляду, я не бачу причин, чому хтось із Відповідачів має бути обтяжений цією конкретною претензією».

Райт не вперше програє суд

Останнє рішення у Великій Британії — далеко не перший випадок, коли Крейг Райт звернувся до суду, щоб підтвердити свою претензію щодо того, що він є творцем біткойна та автором технічної документації біткойна.

В окремій справі залучення Крейг Райт і популярний біткойнер Hodlonaut який відбувся в Норвегії наприкінці минулого року, суд зазначив, що «переважаючою думкою в засобах масової інформації» була та залишається така, що «Райт навряд чи буде Сатоші Накамото».

Виходячи з цього, у рішенні норвезького суду було чітко зазначено, що кожен, хто публічно ставить під сумнів те, що Райт є Сатоші, захищений законами про свободу слова.

«На цьому тлі суд вважає, що [Hodlonaut] мав достатні фактичні підстави стверджувати, що Крейг Райт не є Сатоші Накамото в березні 2019 року […] Райт виступив із суперечливою заявою і повинен витримати критику з боку інакомислячих», — йдеться в рішенні.