© Маріуш Бугно

Судно OOCL, залучене до інциденту, який майже не впав під час буксирування через Панамський канал, може зіткнутися з «платою за перебої» — новим тарифом, який набув чинності цього року.

Управління Панамського каналу (ACP) запровадило суперечливий новий збір для суден, які порушують роботу каналу, і він залежить від розміру корабля, найбільші судна neopanamax стягують 250 000 доларів США у разі серйозного інциденту.

Сфера правопорушень включає механічні проблеми, через які судно втрачає рух і блокує канал, а також навігаційні помилки, які можуть призвести до зіткнення.

В одному прикладі є a відео, від якого волосся стає дибом про те, що, здається, судно OOCL ледь не розчавило один із буксирів, розташованих на його носовій частині біля дверей шлюзу, поширювалося в соціальних мережах із підписом: «Сьогодні когось, безсумнівно, звільнять в АСР».

Через кілька годин ACP опублікував звіт про інцидент, підтвердивши, що ніхто не постраждав.

Крім того, на вихідних контейнеровоз під прапором Ліберії MSC Стамбул зазнав поломки, прямуючи на північ через Суецький канал, і знадобилося чотири буксири, щоб перемістити його, викликаючи деякі судна, які потрібно відвести.

«Усі кораблі, що йшли з півночі, зазвичай проходили, і навігація з півдня також продовжувалася нормально після того, як кораблі були перенаправлені із західного на східний канал», – повідомили в Адміністрації Суецького каналу (SCA).

Збитки від блокування каналу можуть на багато порядків перевищити нові збори Панами: остаточний рахунок Evergreen після Коли-небудь дано Повідомляється, що інцидент склав 550 мільйонів доларів, а загальний економічний слід, за деякими оцінками, перевищив 10 мільярдів доларів на день.

У Панамському каналі менше шансів виникнути блокування такого масштабу, оскільки його географія має меншу кількість різких кривих і ширші поворотні басейни. Крім того, судна зазвичай супроводжують буксири.