Джерело зображення: Коло

Стейблкоїн USD Coin (USDC) відійшов від запланованої прив’язки в 1 долар після того, як стало відомо, що Circle має доступ до банку Silicon Valley Bank, який зараз зруйнувався.

Circle, емітент другого за величиною стейблкойна USDC у світі, повідомив у п’ятничний твіт, що має 3,3 мільярда доларів із своїх 40 мільярдів доларів резервів USDC у загиблого кредитора. Компанія повідомила, що вона надіслала запити на банківський переказ у четвер, але вони не були виконані до кінця п’ятниці.

«Після того, як наприкінці сьогоднішнього дня було підтверджено, що перекази, ініційовані в четвер для видалення залишків, ще не оброблені, 3,3 мільярда доларів із ~40 мільярдів доларів резервів USDC залишаються в SVB».

Після цієї новини стейблкоїни компанії постраждали від викупів, оскільки зросла стурбованість щодо його резервів. За даними фірми з аналізу блокчейну Nansen, стейблкойн спалив близько 2,34 мільярда доларів USDC у п’ятницю, виводячи токени з обігу, оскільки інвестори викуповували долари.

Хвиля вилучень спричинила певний тиск на прив’язку долара USDC, що призвело до того, що він віддалився від наміченого 1 долара. Згідно з даними криптовалютного агрегатора CoinMarketCap, у суботу ціна стейблкоїна впала до історичного мінімуму близько 0,8774 долара.

Однак ціна USDC з тих пір скоротила деякі втрати. Наразі стейблкоїн торгується на рівні близько 0,919 доларів, знизившись приблизно на 8% за минулу добу.

Silicon Valley Bank, один із найпопулярніших кредиторів технологічних та нових стартапів Кремнієвої долини, банкрутував 10 березня, потрапивши в руки Федеральної корпорації страхування вкладів (FDIC). У п’ятницю федеральне агентство взяло під контроль банк і створило Національний банк страхування вкладів Санта-Клари, який тепер зберігає застраховані депозити SVB.

«Банк Кремнієвої Долини, Санта-Клара, штат Каліфорнія, був закритий сьогодні Департаментом фінансового захисту та інновацій Каліфорнії, який призначив Федеральну корпорацію страхування вкладів керуючим», — повідомляє федеральне агентство. сказав у прес-релізі в п’ятницю.

Крім Circle, численні інші криптокомпанії також розкрили свої ризики перед банком. як повідомилизбанкрутілий крипто-кредитор BlockFi має незастраховані кошти на суму 227 мільйонів доларів США, які застрягли на рахунку, який веде банкрут-кредитор.

Крім того, крипто-орієнтована венчурна компанія Pantera також може мати невідомий рівень впливу на крах SVB. За даними SEC від 3 лютого, минулого місяця компанія зарахувала збанкрутілий банк лише до трьох зберігачів своїх приватних коштів. подача.

Фонд Avalanche, який підтримує блокчейн Avalanche, Yuga Labs, організація, що стоїть за проектом Bored Ape Yacht Club NFT та деякі інші колекції «блакитних фішок», а також компанія Web3 Proof — це деякі інші криптокомпанії, які сильно постраждали від нещодавнього крах Silicon Valley Bank.

Коло, ймовірно, все ще в хорошому стані

Незважаючи на недавній тиск на USDC, який спричинив його втрату прив’язки, стейблкойн все ще, ймовірно, у хорошій формі. Згідно з ан аудит За даними Deloitte, великої аналітичної та аудиторської компанії, Circle зберігає 77% своїх резервів у казначейських векселях (векселях) строком від чотирьох до 28 тижнів.

Ці ОВДП зберігаються в BNY Mellon і управляються BlackRock, найбільшою у світі компанією з управління активами. Згідно з аналізом Хела Преса, засновника інвестиційної платформи для цифрових активів North Rock Digital, лише це забезпечує абсолютний мінімум USDC у 0,77 долара США.

Прихильник криптовалюти також зазначив, що інші банки, які Circle використовував для зберігання своїх грошових резервів, включаючи Citizens Trust Bank, Customers Bank, New York Community Bank (підрозділ Flagstar Bank, NA) і Signature Bank, очевидно, всі в порядку.

Навіть за найгіршого сценарію власники Circle, як очікується, зможуть перевести в готівку кожен токен USDC принаймні на 0,93 долара, повідомляє Press. «Загалом, навіть якщо ми припустимо, кожен окремий банк, у якому вони тримають готівку, збанкрутує та повертає в гіршому випадку 70% готівки через продаж активів USDC, як і раніше, коштуватиме 93 цента».