Proflight CRJ 100PF прибуває на поромі до Лусаки. Фото: Proflight Zambia

Proflight Zambia є останньою авіакомпанією, яка представила переобладнаний CRJ100/200, але аналітики вважають, що ці літаки залишаться нішевим продуктом, яким літатиме лише кілька операторів.

Proflight отримав свій перший літак минулого місяця в оренду від Avmax у Канаді та планує розгорнути CRJ на вантажних перевезеннях між Лусакою та Йоганнесбургом з наступного місяця, а пізніше, можливо, до Демократичної Республіки Конго (ДРК).

«Ми також бачимо можливості для спеціальних чартерів на регіональних маршрутах», — повідомили в авіакомпанії Loadstar.

Ринок Замбії та Південної Африки вже є конкурентоспроможним, більшість великих авіакомпаній пропонують простір і деякі чартерні рейси. Обидві країни мають різноманітну торговельну та ділову діяльність, яка традиційно підтримує прибутковий коридор повітряних перевезень сільськогосподарської продукції, фармацевтичних препаратів, текстилю, електроніки та підтримує гірничодобувну промисловість.

Proflight бачить, що більша частина його вантажного бізнесу надходить із гірничодобувної промисловості та сільського господарства, і не планує інших регулярних вантажних перевезень.

Джон Уейлі, старший авіаційний аналітик IBA, обговорив потенційну придатність CRJ-200P2F для операцій з запуску вантажів у дорогоцінних умовах, таких як Африка. Він визнав його вищу експлуатаційну вартість порівняно з ATR72-200F/500 і сказав, що його ефективність залежить від розгортання маршруту

Він пояснив: «Якщо літак буде розгорнутий на таких маршрутах, як Лусака-Найробі, довгий північ-південь, тоді літак буде нагадувати його успішну операцію в Мексиці, де він добре працює зі своєю високою швидкістю. Однак якщо літак експлуатується на коротких ділянках, таких як Лусака-Хараре або Лілонгве, його експлуатаційна економічність не відповідатиме ATR».

Містер Уейлі сказав: «Цей тип добре підходить для тривалих, але малооб’ємних вантажних маршрутів Мексики, але, окрім цього, попит залишається обмеженим, лише невелика їх кількість щорічно переобладнується AEI на своєму заводі в Дотані».

CRJ-200P2F дешевший у порівнянні з новими регіональними вантажними літаками, єдиними двома з яких є Embraer E190/E195P2F, що знаходяться в розробці. Відповідно до IBA, значення для пасажирських CRJ-200 демонструють значну м’якість, враховуючи обмежений попит і високі показники зберігання для цього типу. Вартість та ставки оренди залишаються стабільними протягом багатьох років, хоча вони, звичайно, не є високими.

Що стосується цінностей, точок даних дещо мало, але IBA оцінює діапазон від 2,5 до 4 мільйонів доларів США для CRJ200-P2F, залежно від походження та стану. Еквівалентний ATR72-500F коштував би від 5 до 7 мільйонів доларів. Щодо ставок оренди, даних мало, але IBA підрахувала, що CRJ-200P2F буде орендуватися за 40-50 тисяч доларів США на місяць.

Дані IBA вказують на наявність достатньої кількості сировини, враховуючи обмежений попит на CRJ-200, з великою кількістю запасів, що зберігаються в США.

Містер Уейлі вважає, що перетворення триватимуть залежно від того, як довго мексиканські оператори Aeronaves TSM і TUM AeroCarga бажають продовжувати перетворення активів, враховуючи, що вони були найлояльнішими клієнтами протягом багатьох років. Він помітив деякі літаки на ринку, призначені для переобладнання та в основному прямують до Aeronaves, але також включають Gulf & Caribbean Cargo та AeroCarga.

«Дивлячись у майбутнє, IBA сприймає літак як нішу з обмеженим застосуванням», — додав він.