Bitcoin. Джерело: Adobe

Біткоїни кореляція з фондовими ринками США щойно впала до найнижчого рівня за понад півтора роки. Про це повідомляє компанія криптоаналітики CoinMetrics, яка представляє діаграму, яка це демонструє Біткоїни 30-денна кореляція Пірсона між Bitcoin та S&P 500 щойно впала нижче 0,20, найнижчого рівня з вересня 2021 року.

Це великий розворот у порівнянні з серединою 2022 року, коли Bitcoin і акції в основному рухалися паралельно, і 30-денна кореляція ненадовго перевищила 0,7.

А враховуючи різницю в ціні біткойна (яка стрімко зростала) та S&P 500 (який падав) за останні два тижні, ця кореляція, ймовірно, продовжуватиме падати.

Якщо він впаде нижче 0,08, він досягне трирічного мінімуму.

Чому кореляція біткойна з акціями порушується?

У 2021 і 2022 роках біткойн здебільшого розглядався як спекулятивна технологія/актив, яким слід торгувати відповідно до умов ліквідності, подібно до технологічних акцій.

Це значною мірою пояснює, чому криптовалюта зазнала такого сильного зростання у 2020 і 2021 роках, коли економіка США (і світова) була завантажена фіскальними та монетарними стимулами, а потім різко відступила у 2022 році, коли ці стимули було скасовано (головним чином через агресивну ставку). підвищення від великих центральних банків).

Памп біткойна у 2020/21 та дамп у 2022 році означав, що його ціна рухалася в основному разом із ціною американського сектору технологічних акцій.

але вибухання фінансової кризи на початку 2023 року піддає ці відносини випробуванню.

Замість того, щоб розглядати біткойн як спекулятивний актив (наприклад, технологічні акції), інвестори, можливо, нарешті почнуть дивитися на біткойн так, як його творці та прихильники хотіли, щоб вони розглядали його весь час – як безпечну альтернативу центральному банку, заснованому на фінансових операціях. -центрована банківська система дробового резервування.

Останні кілька тижнів біткойн пристойно претендує на звання «цифрове золото”.

Біткойн зріс на понад 40% порівняно з попередніми місячними мінімумами нижче 20 000 доларів США, оскільки інвестори шукають альтернативні, «твердіші» валюти/засоби обміну, а криптовалюта зростає разом із цінами на золото.

Фіатні валюти (наприклад, долар США, євро та британський фунт) не вважаються такими міцними, як золото та біткойни, оскільки їхня вартість легше піддається інфляції.

Таким чином, біткойн став надійним притулком саме тоді, коли американські акції падають, а інвестори хвилюються через невизначеність щодо того, наскільки серйозними стануть поточні проблеми в банківському секторі та наскільки це вплине на перспективи економічного зростання.

Ось чому падіння кореляції BTC з акціями є позитивним

Біткойн — це не просто якась спекулятивна технологія, яка, ймовірно, скоро зникне.

Це надзвичайно надійна, непідкупна, децентралізована однорангова платіжна система, яка пропонує реальну, більш справедливу та прозору альтернативу існуючій фінансовій системі.

І, схоже, інвестори нарешті сприймають це як таке, що є позитивним знаком для криптовалюти.

Якщо банківська криза посилиться і внаслідок цього акції впадуть, це, ймовірно, ще більше підштовхне зростання цін на біткойни.

Тим часом, навіть якщо владі США вдасться запобігти кризі, перспективи значного подальшого посилення з боку Федерального резерву США, ймовірно, завдали фатального удару.

Іншими словами, кінець циклу походу, швидше за все, знаходиться на відстані дотику.

І якщо попереду будуть легші фінансові умови (тобто зниження прибутковості в США), це має віщувати добро як для золота, так і для біткойнів.