ПРЕС-РЕЛІЗ

Спрощений глобальний стандарт викидів парникових газів для суднового палива, запропонований для досягнення нульової цілі

• Міжнародна палата судноплавства (ICS) і Міжнародна асоціація бункерної промисловості
(IBIA) об’єднали зусилля, щоб подати пропозицію щодо спрощеного Глобального стандарту палива для парникових газів для
наступний раунд переговорів Міжнародної морської організації (ІМО) щодо парникових газів.
• Пропозиція ICS/IBIA передбачає важливе спрощене добровільне «об’єднання енергії».
механізм відповідності», щоб усунути можливість того, що виробники палива не зможуть постачати
нове паливо в достатній кількості.
• Щоб забезпечити згоду в IMO до 2025 року, спрощений галузевий підхід буде зведено до мінімуму
адміністративний тягар для урядів, особливо для країн, що розвиваються, підтрим
буде життєво важливим для просування стандарту палива в усьому світі.

20 листопада 2023 р., Лондон: Міжнародна палата судноплавства (ICS), яка представляє понад 80% світового торгового флоту, та Міжнародна асоціація бункерної промисловості (IBIA), яка представляє світову бункерну галузь, подали спільну пропозицію до глобальний регулятор судноплавної галузі – Міжнародна морська організація ООН (IMO) – для Глобального паливного стандарту на викиди парникових газів (парникових газів).

Після домовленості в липні 2023 року між державами-членами IMO про цільовий показник чистих нульових викидів парникових газів для судноплавства та про те, що новий набір правил щодо скорочення викидів парникових газів має бути прийнятий у 2025 році, ICS та IBIA подали свою спрощену пропозицію до наступного раунду переговорів IMO. у березні 2024 року.

Метою є поступове зниження інтенсивності викидів парникових газів у судновому паливі та створення ринку для виробництва палива з нульовим і майже нульовим викидом парникових газів, щоб допомогти забезпечити досягнення цільового показника чистих нульових викидів парникових газів до 2050 року.

У рамках пропозиції ICS та IBIA виклали проект поправок до Додатку VI Конвенції MARPOL щодо максимально дозволеної інтенсивності викидів парникових газів у судновому паливі в 2030 році, за якою слід суттєво посилити цей стандарт у 2040 році.

Окрім сприяння досягненню чистих нульових викидів, початковий стандарт інтенсивності парникових газів, встановлений на 2030 рік, сприятиме досягненню судноплавством нової цілі IMO (також ухваленої урядами в липні 2023 року), згідно з якою від 5% до 10% споживаної енергії судноплавством має вироблятися до 2030 року з нульових або майже нульових джерел енергії. Точний стандарт для необхідного зниження інтенсивності викидів парникових газів у судновому паливі буде предметом переговорів між урядами.

Важливо, що пропозиція ICS/IBIA передбачає важливий спрощений добровільний «механізм відповідності об’єднанню енергії», щоб усунути можливість того, що виробники палива не зможуть постачати нове паливо в достатніх кількостях. Це дозволить суднам продовжувати торгівлю, якщо виробники енергії не нададуть достатню кількість палива необхідної інтенсивності ПГ, але без збільшення загальних викидів ПГ у секторі.

Саймон Беннетт, заступник генерального секретаря Міжнародної палати судноплавства, пояснив: «Міжнародна палата судноплавства визнає важливість досягнення наших цілей щодо декарбонізації не лише для судноплавства, а й для всього світу. Наша спільна пропозиція забезпечує гнучкість для забезпечення відповідності суден, якщо паливо необхідної інтенсивності ПГ не завжди доступне. Цей спрощений підхід дозволяє уникнути потреби в надто складній системі, запропонованій Європейським Союзом, згідно з якою «підрозділи відповідності» або «підрозділи виправлення» повинні бути зареєстровані в центральному реєстрі IMO або придбані в центральному реєстрі ІМО».

«Запропонований метод об’єднаної відповідності був би приватною домовленістю між судноплавними компаніями та дозволив би уникнути непотрібного адміністративного тягаря для урядів, у тому числі
адміністрації країн, що розвиваються, чия підтримка буде життєво важливою для просування вперед в ІМО».

Едмунд Хьюз, представник IBIA в IMO, додав: «Бункерна галузь повністю підтримує узгоджений на міжнародному рівні стандарт палива ПГ на 2030 рік, який допоможе створити глобальний ринок суднового палива зі зниженою інтенсивністю викидів ПГ, включаючи стійке біопаливо, яке в основному постачається у вигляді сумішей, які багато очікується, що існуючі кораблі будуть використовувати, щоб вони могли відповідати. Ми повністю погоджуємося з судновласниками, в особі ICS, що дизайн глобального стандарту палива має бути максимально простим, якщо, як визначено Стратегією ІМО щодо викидів ПГ до 2023 року,
Уряди хочуть мати працездатну систему протягом наступних 18 місяців, яку можна було б однаково та послідовно впроваджувати та яка зберігає адміністративний тягар для бункерування
операторів і постачальників до мінімуму».

Спільна пропозиція ICS/IBIA буде розглянута міжсесійною робочою групою IMO зі скорочення викидів парникових газів у березні 2024 року, безпосередньо перед наступним критичним засіданням IMO Marine
Комітет з охорони навколишнього середовища (MEPC81). Ця пропозиція спрямована на підтримку глобального економічного заходу, щоб гарантувати, що вони працюють разом для виконання переглянутої стратегії IMO.