Біткойн та ефір. Джерело: Adobe

Курс обміну між Bitcoin (BTC), перша і найбільша в світі криптовалюта за ринковою капіталізацією, і Ефір (ETH), друга за величиною криптовалюта в світі за ринковою капіталізацією, яка забезпечує Ethereum blockchain, стрімко впав за останні тижні.

ETH/BTC востаннє переходила з рук у руки на Binance (за даними TradingView) близько 0,0625, приблизно на 15% нижче від попередніх місячних максимумів у районі 0,0735 і на найнижчому рівні з липня 2022 року.

Недоліки ETH/BTC не є результатом Ефір працює погано. Навпаки, на нинішніх рівнях у 1750 доларів ефір виріс лише на 10% цього місяця та зріс на понад 27% порівняно з попередніми місячними мінімумами нижче 1400 доларів.

Проблема ефіру полягає в тому, що він, як і більшість інших криптовалют, не встигає за Bitcoin. Біткойн лідирує в зростанні вартості криптовалютних ринків на тлі того, що аналітики називають «безпечним притулком», оскільки у глобальній банківській системі виникають тріщини.

Проблеми фінансової стабільності приносять непропорційну користь біткойну

Після трьох великих регіональних банків США Credit Suisse зник на початку цього місяця викупив швейцарський конкурент UBS в минулі вихідні. Між тим, минулого тижня консорціум американських банків зібрався разом, щоб надати 30 мільярдів доларів для американського банку. Перша республіка.

Незважаючи на спроби влади заспокоїти ситуацію, інвестори залишаються на межі що більше банків у США та в інших країнах можуть скоро загинути. І хоча це перешкоджає настроям на фондових ринках США, це допомагає таким активам, як безпечні гавані золотоа також, здається, допомагає таким криптовалютам, як біткойн.

Золото було основою фінансових систем більшості цивілізацій протягом тисячоліть, тому, коли виникають проблеми в банківській системі з частковим резервуванням, що базується на фінансових операціях і зосереджена на центральному банку, багато інвесторів повертаються до золота, яке багато хто вважає справжнім притулком. .

Але біткойн, який багато хто називає «цифрове золото», все частіше розглядається як безпечна гавань. Зрештою, це дуже надійна, високодецентралізована платіжна система, яка працює повністю окремо від традиційної фінансової системи.

Ефір також може бути надійним, децентралізованим і незалежним від традиційної фінансової системи. Дійсно, враховуючи його інтелектуальну програмованість, він, мабуть, виходить за рамки біткойна в тому, що він незалежний децентралізовані фінанси екосистема може бути побудована безпосередньо на її блокчейні (і вже будується).

Але ефір становить приблизно половину віку біткойна. В очах багатьох інвесторів біткойн має більше довіри, особливо з огляду на те, що його майбутні перспективи не залежать від зусиль програмістів (наприклад, Ethereum Foundation, які все ще працюють над оновленням блокчейну Ethereum). Очікується, що біткойн залишиться майже таким, яким він є зараз, більш-менш схожим на золото.

Незважаючи на те, що цикл підвищення ставок ФРС може ще не закінчитися (цього тижня вони можуть підняти ставки на 25 базисних пунктів), ринки вже роблять ставки на цикл зниження, і багато хто очікує, що це відбудеться незабаром на тлі турбулентності в банківському секторі. Пом’якшення фінансових умов може сприяти широкому зростанню криптовалют (включно з ефіром), хоча біткойн, ймовірно, збереже лідерство за доданою ставкою безпечної гавані.

Біткойн і золото. Джерело: Adobe

Тенденції в ланцюжку сприяють подальшому зниженню ETH/BTC

Так само, як інвестори все частіше звертаються Біткойн як надійна гавань, різні основні показники активності в мережі зростають, що свідчить про зростаючий попит на використання мережі. За багатьма тими самими показниками блокчейн Ethereum не демонструє такого зростання активності.

Хоча це, ймовірно, не завадить Ether продовжувати зростати (не якщо ширший криптовалютний ринок продовжує розвиватися), це може ускладнити ETH не відставати від Bitcoin, що означає можливий подальший спад для обмінного курсу ETH/BTC.

Перший показник, на який слід звернути увагу, — це кількість транзакцій, що здійснюються щодня. Як видно на наведених нижче графіках, представлених The Block, цей показник нещодавно досяг найвищого рівня з початку 2021 року для мережі Bitcoin, але залишається низьким і в межах нещодавніх рівнів для мережі Ethereum.

Тим часом, хоча зростання кількості активних адрес у мережі Bitcoin за останні тижні не було таким вражаючим, показник все ще близький до багатомісячних максимумів. Цього не можна сказати про кількість активних адрес у мережі Ethereum.

В іншому місці швидкість, з якою нові адреси вперше взаємодіють з мережею біткойн, також зростає. Цього не можна сказати про мережу Ethereum, оскільки нові адреси залишаються близькими до багаторічного мінімуму.