Логотип Ethereum. Джерело: Adobe

Швидкість, з якою Ефір пропозиція дефляція нещодавно досягла найвищого рівня за рік. У середу річний рівень горіння EIP-1559 перевищив ETH Ставка емісії зросла на 1,425%, найбільше з часів минулого травня, коли рівень дефляції перевищив 17% лише за один день.

Коли рівень дефляції зростає, це означає, що індивід ETH жетонів стає все менше і швидше. Більшість аналітиків вважають, що це має підвищити криптовалюта ціна в довгостроковій перспективі.

ETH/USD впав майже на 5,0% у п’ятницю, оскільки криптовалютні ринки сприйняли занепокоєння щодо криптобанку Сільвергейт і повідомляє, що Tether вчинив шахрайство щоб зберегти доступ до глобальної банківської системи, припускає, що трейдери не звертають особливої ​​уваги на останні зміни рівня дефляції ETH.

Дійсно, зараз ETH/USD коштує близько 1570 доларів США приблизно на 10% нижче порівняно з нещодавніми максимумами в середині 1700 доларів США. Хоча ETH може знизитися з початку лютого, рівень його дефляції точно не такий. Дійсно, здається, він має тенденцію до зростання.

Трейдери повинні пам’ятати про дефляцію як про можливу тему для розмови/розповідь, яка може підвищити ETH пізніше цього року. Інші теми, які також можуть підвищити лайк Оновлення мережі Ethereumвключаючи запуск ставки виведення ETH наступного місяця, потенційно Відродження DeFi і потенційне покращення макроекономічного фону, якщо вдасться уникнути рецесії в США, а падіння інфляції дасть можливість Федеральному резерву США знизити ставки.

Пояснення – що сприяє прискоренню дефляції ETH?

Перш ніж відповісти на запитання про те, що спричиняє зростання рівня дефляції ETH, нам потрібно зрозуміти, чому взагалі відбувається дефляція ETH, і для цього потрібно зрозуміти, як Плата за мережу Ethereum структурні роботи. Плата за мережу розділена на дві частини. По-перше, це базова комісія, яку повинні сплачувати всі користувачі, щоб переконатися, що їхня транзакція приймається та обробляється в блокчейні.

Потім є додаткова підказка, яку користувачі можуть заплатити, щоб обробка транзакції була швидшою. Мережа Ethereum автоматично розраховує базову плату, яка підвищується під час великого трафіку мережі. Пропозиція щодо вдосконалення Ethereum (EIP) 1559, яка була впроваджена в код Ethereum під час Лондонського хардфорку в серпні 2021 року, вимагає, щоб усі ці базові комісії, сплачені користувачами, потім спалювалися, вилучаючи токени з обігу назавжди.

У результаті, коли базова плата за газ зростає, швидкість, з якою спалюється ефір, також зростає. Коли цей рівень спалювання перевищує коефіцієнт видачі ETH, який становить приблизно 0,55%, пропозиція ETH зменшиться. ETH видається вузлам і стейкерам, які захищають мережу Ethereum. На наведеній нижче діаграмі показано, як плата за мережевий (базовий) газ Ethereum поступово зростає протягом останніх місяців.

Рівень дефляції ETH може прискоритися далі

Висока перевантаженість мережі постійно призводила до того, що на початку 2022 року щоденний рівень спалювання ETH (EIP 1559) досягав 6,0%. На той час блокчейн Ethereum все ще працював на основі набагато більш енергоємного консенсусного механізму підтвердження роботи, і, в результаті значно вищих комісій за електроенергію та витрат на обладнання для майнерів, понесених майнерами, які живлять мережу, рівень емісії Ethereum був набагато вищим і становив приблизно 4,4-4,6% на рік.

Це означає, що швидкість дефляції ефіру досягла максимуму приблизно в 1,5%. Якщо відродження на ширшому крипто-ринку та ринку DeFi може повернути швидкість спалювання EIP 1559 до максимумів на початку 2022 року, новий набагато нижчий коефіцієнт видачі ETH означає, що рівень дефляції ефіру може досягти приголомшливих 5,5%.

Куди далі ціни ETH?

Хоча дефляція ETH може здатися дуже захоплюючою, бикам, можливо, доведеться набратися терпіння, оскільки найближчі перспективи для другої за величиною криптовалюти в світі за ринковою капіталізацією виглядають нерівними. Останнє падіння ETH поставило його нижче висхідного тренду, який не змінювався з початку 2023 року.

Це потенційно погане для найближчої перспективи ціни ефіру, оскільки на карті потенційно може бути перевірка лютневих мінімумів у середині 1400 доларів. Звичайно, агресивне зростання фондових ринків США в п’ятницю, якщо його продовжити наступного тижня, може запобігти подальшому падінню на криптовалютних ринках. У будь-якому випадку, ETH, ймовірно, продовжить підстрибувати в лютневому діапазоні від середини 1400 доларів до середини 1700 доларів.