Джерело: Євгенія/Adobe

росіяни використовують для надсилання «кілька» московських криптобірж Tether (USDT) людям, які проживають у Великобританії, стверджується в новому звіті.

За НУО Російське відділення Transparency International і ЗМІ Дзвіночок«кілька криптобірж» зараз «працюють» у Москві, де вони «пропонують послуги», які дозволяють росіянам «зняти готівку» у Великобританії.

У громадській організації заявили, що «стало можливим переказувати гроші з Росії за допомогою криптобірж, розташованих у ММДЦ. [aka Moscow-City].”

Санкції та контрсанкції встановили суворий контроль за рухом коштів між Росією та іноземними державами.

Але Transparency International Russia заявила, що знайшла «вісім російських криптобірж, які заявили, що готові перевести USDT». Платформи заявили, що «обмінять токени на готівку для доставки в Лондон».

Графік, що показує розмір ринкової капіталізації Tether (USDT) у доларах США за останні 12 місяців.
Розмір ринкової капіталізації Tether (USDT) у доларах США за останні 12 місяців. (Джерело: CoinMarketCap)

ГО написала:

«Незважаючи на наші [requests] здійснювати перекази, які призведуть до доставки понад [$12,000] готівкою (так, мішки, наповнені готівкою), на цих біржах явно не було цікавості щодо ідентичності їхніх клієнтів».

Як російські криптобіржі надсилають готівку до Великобританії?

Transparency International Russia додала, що її агентів під прикриттям «не просили надати паспорт або будь-який інший документ, що посвідчує особу, для того, щоб відбувся обмін».

У ньому сказано, що біржі лише запитували «подробиці того, у що буде одягнений колекціонер, і, можливо, серійний номер банкноти, щоб підтвердити їх особу».

У НУО зазначили, що лондонські касові «кур’єри» були «російськомовними». І в ньому сказано, що деталі передачі були організовані за допомогою програми чату Telegram.

Одна з бірж була названа Suex, платформа, яка потрапила під санкції США в 2021 році. Вашингтон вважає, що Suex дозволила відмивати гроші на своїй платформі.

Відмова від запиту інформації про особу клієнта «є прямим порушенням британських законів про боротьбу з відмиванням грошей», зазначила НУО.

НУО додала, що її дослідники змогли відстежити історію низки криптогаманців, пов’язаних з біржами. І було сказано, що виявлено, що деякі гаманці обробили USDT на суму до 470 000 доларів США.

Здається, біржі також обробляли менші обсяги менш популярних криптоактивів, пише Transparency International Russia.

Раніше цього місяця російське урядове агентство з боротьби з відмиванням грошей (AML) заявило, що це моніторинг близько 25 000 користувачів його підозрюють у здійсненні порушень ПВК.