Джерело: Михайло/Adobe
  • Центробанк також хоче зняти «всі» обмеження на використання свого цифрового рубля.
  • Регулятор стверджує, що його CBDC не замінить готівку або звичайні форми банківського обслуговування

РосіяУряд Росії має намір використовувати цифровий рубль для здійснення соціальних виплат і хоче, щоб громадяни використовували його CBDC платити податки.

пер ФінамЦентральний банк і Міністерство фінансів кажуть, що вони «вивчають можливість використання цифрового рубля для державних платежів» і хочуть знайти способи дозволити фізичним особам і корпораціям платити податки токенами CBDC.

Начальник управління Національної платіжної системи банку Алла Бакіна зазначила:

«Питання [of making welfare and benefits payments, as well as CBDC tax collection] продовжуйте приходити. Ми разом з Мінфіном і Федеральним казначейством шукаємо способи найбільш ефективного використання цифрового рубля в цьому відношенні».

Російський уряд сподівається виплачувати пільги та збирати податки за допомогою CBDC?

Представники Центрального банку Росії виступають на зустрічі на тему цифрового рубля (CBDC), яка відбулася на початку цього року.
Представники Центрального банку Росії виступають на зустрічі на тему цифрового рубля (CBDC), яка відбулася на початку цього року. (Джерело: Єдина Росія/Скріншот)

Китай‘s цифровий юань Пілотний проект, здається, мав значний вплив на плани Москви щодо впровадження цифрового рубля.

Китайський проект уже розширився до такої міри, що громадяни деяких частин пілотної зони можуть сплачувати податки за допомогою цифрових юанів, а також плануються виплати пільг CBDC.

Представники російського уряду та Центрального банку, схоже, прагнуть зробити те саме.

У деяких частинах Китаю державні службовці та інші державні службовці отримують частину або всю свою зарплату в токенах e-CNY.

Тим часом Бакіна також повідомила учасникам вебінару на тему фінтех, що росіяни зможуть вільно витрачати свої токени CBDC, як їм заманеться.

Представник банку сказав, що банк «не планує» «вводити будь-які обмеження» на використання цифрового рубля.

Вона сказала:

«Обмеження витрат на цифровий рубль – наприклад, дозвіл витрачати монети лише на обмежений вибір товарів – суперечить логіці цифрового рубля. [The CBDC] має бути всюдисущим і зручним, щоб не було обмежень; не було б сенсу їх створювати».

Центробанк Росії: цифровий рубль не замінить готівку

пер ІнтерфаксБакіна також стверджувала, що токен не призначений як засіб поступової відмови від готівки в Росії.

Вона пояснила:

«Я не думаю, що ми будемо відмовлятися від безготівкових розрахунків. Фактично частка безготівкових операцій уже перевищила 80%».

Алла Бакіна, керівник департаменту Національної платіжної системи ЦБ Росії, виступає на Московському фінансовому форумі в 2021 році.
Алла Бакіна, керівник департаменту Національної платіжної системи ЦБ Росії, виступає на Московському фінансовому форумі в 2021 році. (Джерело: Московський фінансовий форум/YouTube)

Бакіна визнала, що «теж є категорія» росіян, які звикли користуватися готівкою.

Вона додала, що деякі продавці «приймають лише» готівку як форму оплати.

Бакіна підсумувала:

«Я вважаю, що у нас повинні бути всілякі можливості [to make payments]. Нам потрібні різноманітні інструменти, включаючи готівку, картки, звичайні банківські рахунки, цифрові [ruble] облікові записи, мобільні програми та платіжні послуги. Це допомагає [the economy]оскільки це заохочує конкуренцію між різними формами оплати».

ЦБ ще має над чим попрацювати, щоб переконати багатьох росіян у тому, що його проект цифрового рубля вартий уваги.

Кілька опитувань зазначили, що багато громадян насторожено ставляться до монети або не розуміють, як вона працює – чи принесе вона їм користь.

Комерційні банки також висловили свої застереження по справі.

Раніше цього місяця Центробанк отримав підтримку від новин про те, що Сбербанк, найбільший банк Росії, приєднається до наступного етапу пілоту digital RUB.