Монета Tether. Джерело: Adobe

Згідно з новою гучною доповіддю, на тлі боротьби за збереження доступу до глобальної банківської системи, компанії, що стоять за сінгапурським емітентом стейблкойнів USDT Tether, використовували фальшиві документи, приховані особи та підставні компанії. Wall Street Journal.

USDT вартість прив’язана до долара США та забезпечена 1:1 еквівалентом долар/ліквіда, стверджує Tether. USDT є найбільшим стейблкоїном за ринковою капіталізацією, зараз в обігу токенів на суму 71,124 мільярда доларів.

Обсяги торгів Tether зазвичай знаходяться в районі Bitcoin і Ефір комбіновані. За даними CoinMarketCap, обсяги торгів USDT за останні 24 години склали 37,239 мільярда доларів проти 25,65 мільярда біткойна та 9,7 мільярда ефіру.

Використання Tether і бекерів нетрадиційної тактики для підтримки доступу до банківських послуг

За даними WSJ, використання Tether нетрадиційної тактики для підтримки доступу до глобальної банківської системи почалося в 2017 році, коли Wells Fargo & Co припинила обробку транзакцій з кількох тайванських банківських рахунків криптофірми. Тоді Tether заявив у позові проти банку, що це «екзистенційна загроза їхньому бізнесу».

Документи, на які посилається Wall Street Journal, показали, що компанії, які стоять за Tether, відкрили нові рахунки на Тайвані, які були в довірчій власності керівника Hylab Technology Ltd. Кріза Лі, хоча рахунки були відкриті під назвою Hylab Holdings Ltd. Тим часом, окремий рахунок був відкритий у Туреччині під компанією Deniz Royal Dis Ticaret, рахунок, який згодом був звинувачений Міністерством юстиції США у використанні для відмивання грошей для терористичної групи.

Повідомляється, що Bitfinex, дочірня компанія Tether, також перевела понад 1 мільярд доларів нині збанкрутілій панамській компанії під назвою Crypto Capital Corp, яка була відома відкриттям підставних компаній для відкриття банківських рахунків для криптофірм. Тепер Bitfinex стверджує, що його ошукала компанія Crypto Capital Corp, у якої було конфісковано близько 850 мільйонів доларів її активів через ймовірне банківське шахрайство та відмивання грошей.

Документи також розкривають тактику обману, яку використовував Tether та його спонсори, щоб розширити доступ до банківських послуг США за допомогою нью-йоркського Signature Bank. У 2018 році Signature вже закрила два облікові записи, пов’язані з Tether та пов’язаними з ним компаніями, а також відхилила заявку на обліковий запис від Bitfinex.

Однак брокер авіаційного палива AML Global незабаром звернувся до Signature Bank за рахунком, стверджуючи, що хоче використовувати рахунок для торгівлі криптовалютою на американській криптобіржі Kraken, щоб захистити свою глобальну валюту. Повідомляється, що заявка на обліковий запис не розкриває, що Крістофер Харборн, власник AML Global, також володіє близько 12% Tether і Bitfinex, але під іншою назвою, Чакріт Сакункріт.

Назва Chakrit Sakunkrit раніше була внесена до чорного списку, оскільки хтось, на думку Signature Bank, намагався уникнути заходів із боротьби з відмиванням грошей, коли попередні рахунки Tether і пов’язаної компанії були закриті. Рахунок AML Global був тимчасово наданий, але незабаром закритий після того, як керівництво Signature Bank помітило, що активність облікового запису була пов’язана з Bitfinex, а не з Kraken, як стверджувала AML Global.

Падіння криптовалютних ринків

Ціни на основні криптовалюти впали після останнього звіту WSJ, що дасть критикам Tether додаткові боєприпаси для посилення FUD. Деякі стверджують, що USDT не підтримується 1:1 доларами США або еквівалентами, як стверджує Tether. Востаннє біткойн торгувався близько 22 300 доларів США, знизившись приблизно на 4,8% за останні 24 години, тоді як ефір останнім часом коштував близько 1560 доларів США, впавши приблизно на 5,0% за останні 24 години, причому обидва вони впали приблизно на 1% з моменту публікації звіту.

Якщо Tether зазнає великомасштабного банківського витоку, як це сталося з FTX, це може стати катастрофою, принаймні в короткостроковій перспективі для крипторинків, отже, падіння після останнього звіту. USDT є ключовим джерелом вхідної ліквідності в криптопростір.