Bitcoin на комп’ютері. Джерело: Adobe

Співвідношення між усіма біткойнами, які переміщуються з прибутком і збитком, у четвер, 9 впав нижче 1 вперше за більш ніж два тижнітис лютого, згідно з даними криптоаналітичної компанії Glassnode. Так званий коефіцієнт реалізованого прибутку/збитку біткойна впав до 0,9189, оскільки ціна біткойна впала до нового майже тритижневого мінімуму нижче 22 000 доларів США на тлі побоювань щодо 1) Регуляторні репресії США яка наразі зосереджена на американських постачальниках послуг криптовалютного стекінгу, але незабаром може поширитися на інші частини галузі та 2) занепокоєння, що ФРС може закінчитися підвищення процентних ставок більше, ніж очікувалося цього року.

Це означає, що в четвер Bitcoin ринок отримав більшу частку збитків, деномінованих у доларах США, ніж прибутків. До одноденного падіння на 5% у четвер, Bitcoin вже знизився на 5% від своїх попередніх місячних максимумів у $24 000, але співвідношення реалізований прибуток/збиток залишилося позитивним. Це вказує на те, що спад, ймовірно, був результатом фіксації прибутку від тих, хто купував на початку року, до/під час великого зростання біткойна.

Однак співвідношення реалізований прибуток/збиток, яке стало негативним у четвер, свідчить про те, що більша частка тиску на продаж, ймовірно, була результатом того, що трейдери, які займали довгі позиції протягом останніх кількох тижнів, були зупинені. Дані про ліквідацію майбутньої позиції від аналітичної компанії coinglass, що займається аналізом похідних криптовалют, малюють схожу картину. Bitcoin Ліквідація довгих позицій досягла найвищого рівня за три місяці в 64,6 мільйона доларів у четвер.

Що далі для BTC?

Коли тиждень наближається до завершення, ціна біткойна консолідується трохи вище ключової зони опору в 21 500 доларів, яка перетворилася на підтримку, і трейдери цікавляться, чи всі короткострокові «слабкі» інвестори були знищені. Будь-хто, хто розмістив свій стоп на низьких 22 000 доларів, тепер точно зник.

Але навіть якщо більшість короткострокових спекулянтів, які купували в середині $22 000 і вище, зараз поза ринком, фіксація прибутку тими, хто раніше цього року купував менше $20 000, цілком може продовжувати впливати на ціни. Якщо ціна біткойна продовжить падати цими вихідними/наступним тижнем, але співвідношення реалізований прибуток/збиток знову перевищить 1,0, це означатиме збільшення отримання прибутку від цієї когорти.

Можливо, це можна сприйняти як ведмежий сигнал, враховуючи, що це демонстрація сумніву з боку потенційно довгострокових власників у стійкості зростання 2023 року. Але наразі бикам біткойнів не варто панікувати. Дані Coinglass показують, що, незважаючи на падіння в четвер, не відбулося зсуву в ставках кредитного плеча біткойн, які залишаються помірно позитивними. За даними coinglass, «позитивні показники фінансування вказують на те, що спекулянти налаштовані на підвищення, а трейдери на довгі позики платять фінансування трейдерам на короткі позиції».

Поки ринки опціонів перейшли до позиції для невеликого підвищення ризику короткострокового зниження протягом наступних семи днів, багато трейдерів залишаються впевненими, що останній відкат не є початком падіння до мінімумів 2022 року. Дійсно, ринки опціонів все ще надсилають позитивні сигнали щодо довгострокової перспективи біткойна, про що свідчить той факт, що 180-денний перекіс 25% дельта біткойна залишається вище нуля та близький до останніх максимумів.

Враховуючи зростаючий список по ланцюгу і технічні показники які всі зараз кричать, що ведмежий ринок 2022 року, ймовірно, закінчився, і той факт, що навіть якщо ФРС зробить кілька додаткових підвищення процентних ставок, кінець жорсткості все одно залишається на виду, можна очікувати позитивного упередження на рік продовжує мати сенс. Але якщо дані Індексу споживчих цін США наступного тижня принесуть позитивний сюрприз, біткойн, безсумнівно, може зазнати ще більшого короткострокового болю.

Можливе падіння до рівня нижче 20 000 доларів США, що, ймовірно, спричинить новий стоп-ран для короткострокових спекулянтів, які зайняли позицію в зоні пропозиції 20 500-21 500 доларів. Однак очікуйте, що покупці, які йдуть на падіння, з нетерпінням чекатимуть, щоб зачерпнути велику кількість біткойна, коли він наближається до 200-денної ковзної середньої та реалізованої ціни, обидві з яких знаходяться в районі 19 700/800 доларів.