Біткойн-бик проти ведмедя. Джерело: Adobe

Як Bitcoin (BTC) продовжує падати трохи нижче рівня в 25 000 доларів, трейдери намагаються оцінити, чи має найбільша в світі криптовалюта за ринковою капіталізацією достатньо потужності, щоб зробити ще один прорив вище ключового опору. Протягом останніх п’яти днів тиск продажів перед максимумами серпня 2022 року в низьких 25 000 доларів США стримував ціни.

Техніки вважають, що прорив вище цього рівня та мінімуми травня 2022 року близько 25 400 доларів США відкриють двері для швидкого підвищення до наступної великої зони опору близько 28 000 доларів. Але деякі трейдери починають турбуватися, що цьогорічний Bitcoin ралі (BTC наближається до 50%) може незабаром вичерпатися. Дійсно, аналітик поважної фірми криптоаналітики CryptoQuant нещодавно висловив занепокоєння з приводу одного ключа в ланцюжку, який не вдосконалюється настільки, щоб мати на увазі подальше BTC підвищення ціни.

Активні біткойн-адреси не ростуть так швидко, як минулі бичачі ринки

За словами Yonsei_dent, автора блогу Quicktake CryptoQuant, кількість активних Bitcoin адреси не збільшуються настільки, на відміну від минулих циклів бичачого ринку біткойнів. «Активні адреси — це показник, який включає всі адреси, які надсилають і отримують BTC, що дає змогу побачити, наскільки активний ринковий попит», — зазначив Йонсей-дент, пояснюючи, що це, по суті, означає, що ринковий попит на біткойн не зріс настільки.

Згідно з даними, наданими криптоаналітичною компанією Glassnode, останнє 30-денне ковзне середнє активних адрес біткойн становило близько 954 000, лише приблизно на 50 000 з початку року, і все ще знаходиться в межах 875 000-980 000 адрес. останні 14 або близько того місяців.

Історично різкі мітинги в Bitcoin ціна збіглася з різким зростанням кількості активних адрес. Yongsei_dent вказує на мітинги в першій половині 2019 року та після пандемії 2020 до початку 2021 року як приклади цього.

Інші показники мережевої активності в мережі створюють кращу картину

Прихильники біткойнів із полегшенням дізнаються, що багато інших показників у мережі, які проливають світло на активність мережі біткойн, малюють кращу картину. Для початку, 30-денне ковзне середнє число щоденних мережевих транзакцій нещодавно піднялося вище 300 000 вперше з квітня 2021 року, коли ціна біткойна становила близько 60 000 доларів. Цей показник не має найкращих результатів кореляції зі зростанням цін на біткойни, але це, безумовно, не є негативним для BTC, якщо транзакції зростають.

В іншому місці швидкість, з якою новий біткойн-гаманець вперше взаємодіє з мережею, також прискорюється. 30-денне експоненціальне ковзне середнє нещодавно перевищило 450 000 вперше з травня 2021 року. Цей показник набагато краще корелює зі зростанням ціни біткойна.

На своїй інформаційній панелі «Відновлення після біткоін-ведмедя» з восьми мережевих і технічних індикаторів Glassnode відстежує зміни в імпульсі нової адреси гаманця. Криптоаналітична фірма інтерпретує, коли 30-денне просте ковзне середнє (SMA) нових адрес піднімається вище 365-денного SMA, як бичачий сигнал. «Тривкі періоди цього стану (30-денний SMA вище 365-денного SMA) є типовими для покращення основ мережі та зростання використання», — пояснюють вони.

Нарешті, кількість адрес біткойн-гаманців, які мають ненульовий баланс BTC, нещодавно вперше досягла нових рекордів понад 44 мільйони.

Можливо, зарано скликати масштабне ралі, але ведмежий ринок, ймовірно, закінчився

Таким чином, показники біткойна в ланцюжку демонструють неоднозначну картину – є покращення в основах мережі, але, можливо, недостатньо, щоб почати робити ставки на швидке зростання ціни BTC до рекордних максимумів. Це узгоджується з ідеєю, що зустрічні макроекономічні фактори, а саме триваюче підвищення процентних ставок Федеральною резервною системою США та іншими великими центральними банками на тлі стабільної інфляції, продовжуватимуть пригнічувати потенціал зростання біткойна цього року.

З огляду на це, безліч альтернативних мережевих і технічних показників кричать, що ведмежий ринок 2022 року, ймовірно, закінчився. Сім із восьми мережевих і технічних показників, які відстежує Glassnode на інформаційній панелі «Відновлення після біткоін-ведмедя», блимає зеленим. Інформаційна панель відстежує вісім індикаторів, щоб визначити, чи біткойн торгується вище ключових моделей ціноутворення, чи зростає чи ні імпульс використання мережі, чи повертається ринкова прибутковість і чи баланс біткойн-статків, номінованих у доларах США, на користь довгострокових HODLer.

Стосовно того, де торгується біткойн порівняно з ключовими моделями ціноутворення, BTC цього року перевищив свою 200-денну ковзну середню та реалізовану ціну, обидві з яких становлять трохи менше 20 000 доларів, що є подвійним бичачим знаком на технічному фронті. Ще одним недавнім технічним сигналом про покупку, який схвильував биків, був той факт, що біткойн відчув лише його сьомий «золотий хрест» за останні 10 років. В іншому місці номер Адреси біткоін-гаманця з ненульовим балансом нещодавно підскочив до нового історичного максимуму, що є ознакою того, що сюди приходять нові інвестори.

Інші індикатори в ланцюжку, які відстежує Glassnode, як-от резервний ризик біткойна, як описано в цьому остання стаття, оцінка MVRV-Z, яка «порівнює ринкову вартість і реалізовану вартість, щоб оцінити, коли актив переоцінений або недооцінений», також є яскравими сигналами. Останній нещодавно досяг стійкого відновлення вище нуля після тривалого періоду падіння, що історично траплялося на початку бичачих ринків.

Інший індикатор прибутковості ринку, який відстежує CryptoQuant, інша криптоаналітична компанія, вперше з 2019 року подає остаточний сигнал про покупку.

Тим часом, бики також знаходять розраду в аналізі ринкових циклів, яким історично дотримується найбільша в світі криптовалюта за ринковою капіталізацією. На початку січня акаунт @CryptoHornHairs у Твіттері, орієнтований на криптовалюту, визначив, що біткойн майже точно слідує приблизно чотирирічному ринковому циклу, який ідеально дотримується вже понад вісім років.

В іншому місці модель ціноутворення біткойнів, яка широко поширена, передає подібну історію. Згідно з моделлю ціноутворення Bitcoin Stock-to-Flow, ринковий цикл Bitcoin становить приблизно чотири роки, причому ціни зазвичай досягають дна десь близько до середини чотирирічного розриву між «розполовиненнями» — халвінг Bitcoin — це явище, що триває чотири роки. де винагорода за майнінг зменшується вдвічі, таким чином сповільнюючи рівень інфляції біткойнів. Минула історія цін свідчить про те, що наступний великий сплеск біткойна відбудеться після наступного удвічі у 2024 році.