IAG Cargo оголосила, що стягуватиме плату з клієнтів, які все ще використовують паперові авіавантажні накладні (AWB), але ця новина збентежила деяких, оскільки цей крок відбувся на п’ять років пізніше, ніж інші перевізники.

Один експедитор навіть сказав, що IAG вже виставив плату для клієнтів, які використовують паперові AWB.

Незважаючи на це, з 3 квітня, за словами IAG Cargo, вона запровадить комісію в розмірі 10 фунтів стерлінгів (12 доларів США) за паперовий AWB у рамках своєї стратегії «Destination Digital», спрямованої на заохочення впровадження електронних AWB (eAWB) з метою 100% усиновлення до кінця року.

Про це повідомив речник групи авіакомпаній, серед перевізників якої є BA Loadstar: «eAWB було представлено в 2010 році, IAG Cargo швидко підтримала та впровадила.

«Багато клієнтів уже підписалися на eAWB, що має значну перевагу для галузі, оскільки підвищує ефективність роботи, спрощує процес обробки документів і робить авіаційну вантажну галузь більш стійкою. Важливо, щоб ми сприяли прийняттю клієнтів, щоб оптимізувати ефективність операцій і забезпечити рівень продуктивності, якого очікують наші клієнти».

Коли його запитали, прес-секретар не звернув увагу на кількість клієнтів, які вже використовують eAWB, але цифра в 50% була згадана в інших ЗМІ, тоді як джерела Loadstar говорив з припустити, що це може бути до 80%.

Джерела також поставили під сумнів «реальність» 100% безпаперової системи, вказавши на державні вимоги безпеки, виділивши Управління цивільної авіації як вимагає паперових AWB.

Один експедитор розповів Loadstar: «Для мене все це стає безладним: так, ймовірно, 80% клієнтів авіакомпаній сьогодні використовують eAWB, але паперові AWB все ще друкуються та надсилаються, щоб задовольнити потреби безпеки паперових слідів.

«Сьогодні я розмовляв з двома нашими перевізниками, і вони сказали, що завжди доставляють паперові авіанакладні, оскільки ризикують [shipment] відмова, якщо ні».

Додаткова плутанина для цього експедитора полягає в тому, що було не зовсім зрозуміло, що було «нового» в оголошенні IAG про стягнення плати, оскільки він сказав, що вже сплатив комісію за використання паперових AWB.

На запитання, чи погоджується експедитор із заявами інших про те, що це було просто «захоплення грошей» групою авіакомпаній, керівник сказав, що це звучить як «справедлива оцінка».

Експедитор також погодився із твердженнями деяких представників галузі про те, що нинішній рівень впровадження сягнув максимально можливого без змін у правилах, додавши, що ті 15–20%, які не запровадили eAWB, «просто не захочуть або не зможуть ‘t”.

Використання паперових AWB призводить до додаткової обробки 7800 тонн паперових документів щороку, а перехід на eAWB був зусиллями IATA, які тривали більше десяти років.

У 2020 році, після багатьох років розчарування, авіаційна асоціація поставила мету 100% eAWB, тобто всі вантажі будуть перевозитися лише eAWB. З тих пір IATA відмовилася від звітності на цю тему.