Джерело зображення: Pixabay

Прокуратура США висловила стурбованість використанням Семом Бенкманом-Фрідом віртуальної приватної мережі (VPN) для доступу до Інтернету під час перебування під домашнім арештом.

У листі до судді окружного суду США Льюїса Каплана в понеділок офіс прокурора США в Нью-Йорку повідомив, що вони помітили що колишній бос FTX використовував VPN 29 січня та 12 лютого. Суддя Каплан розглядає справу уряду, яка звинувачує Бенкмана-Фріда в численних злочинах, пов’язаних з FTX, включаючи шахрайство, змову та відмивання грошей.

VPN приховує IP-адресу користувача, дозволяючи людям залишатися приватними під час користування Інтернетом. Урядові юристи заявили, що це може бути проблематичним у випадку SBF, оскільки це приховує веб-сайти, які він відвідує, приховує його місцеперебування, дозволяє отримати доступ до веб-контенту, інакше недоступного в США, і дозволяє невиявлену передачу даних і доступ до темної мережі.

«Іншими словами, інтернет-провайдер або треті сторони (наприклад, уряд) не можуть бачити, які веб-сайти відвідує користувач або які дані надсилаються та отримуються онлайн», — написали прокурори.

Повідомляється, що юристи SBF заявили, що опальний криптобос не використовував VPN з поганою метою. “[O]Ваш клієнт використовував VPN для доступу до міжнародної підписки NFL Game Pass, яку він раніше придбав, коли проживав на Багамах, щоб він міг дивитися ігри плей-оф НФЛ», — написали вони в окремому листі судді Каплану.

Комунікаційна сага SBF триває

Минулого тижня суддя Каплан заборонив SBF використовувати додатки для обміну повідомленнями, які автоматично видаляють тексти. Такий крок прийшов після прокуратури стверджував що опальний крипто-бос намагався вплинути на деяких потенційних свідків свого судового процесу за допомогою зашифрованого програмного забезпечення для обміну повідомленнями Signal.

У той час урядові юристи заявили, що SBF контактувала з «нинішніми та колишніми співробітниками FTX». Посилаючись на побоювання можливого підтасування свідків, прокурори попросили суд заборонити SBF використовувати платформу обміну повідомленнями, заявивши, що це важливо для «запобігання перешкоджанню правосуддю».

Ще в січні Міністерство юстиції США виступило проти того, щоб FTX найняла Sullivan & Cromwell, юридичну фірму, яка зараз займається розслідуванням біржі, посилаючись на потенційний конфлікт інтересів.

Це тому, що Міллер, головний юрисконсульт FTX US, раніше працював у S&C протягом восьми років. Міністерство юстиції заявило, що розслідування поставить юридичну фірму «в суперечливу позицію розслідування себе та свого колишнього партнера».

FTX та її група криптокомпаній подала заяву про банкрутство за главою 11 на початку листопада. Сем Бенкман-Фрід, опальний засновник FTX, пізніше був заарештований на Багамах після того, як прокуратура США офіційно висунула проти нього кримінальні звинувачення. Зрештою його екстрадували до США, де він був звільнений з в’язниці розміщення облігацій на 250 мільйонів доларів в суді Нью-Йорка.

Міністерство юстиції висунуло проти опального боса криптовалюти вісім кримінальних звинувачень, у тому числі в шахрайстві з електронною поштою, відмиванні грошей, шахрайстві з цінними паперами, шахрайстві з товарами та змові з метою порушення законів про фінансування кампанії.

Комісія з торгівлі товарними ф’ючерсами також пред’явила SBF цивільні звинувачення у шахрайстві та заявила, що Bankman-Fried, FTX і Alameda Research спричинили втрату депозитів клієнтів на суму понад 8 мільярдів доларів. Комісія з цінних паперів і бірж висунула аналогічні звинувачення.

У понеділок нью-йоркський суддя поставити справи проти SBF, ініційовані SEC і CFTC, призупинили, визначивши пріоритет кримінальних справ проти крипто-боса. Він стверджував, що результат кримінальної справи, ймовірно, вплине на те, які питання залишаються в цивільних справах.