Adani Group залучила близько 1,9 мільярда доларів США, викупивши частки в чотирьох своїх передових компаніях, включаючи портове відділення Adani Ports і спеціальну економічну зону (APSEZ).

Американська компанія з управління активами GQG Partners, співзасновником якої є уродженець Індії Раджив Джайн, стала інвестором, який заробив на нижчій оцінці акцій в результаті недавніх невдач на фондовому ринку Адані, викликаних негативним розкриттям інформації американським продавцем акцій Гінденбургом. Дослідження в кінці січня.

Продаж 4,1% акцій APSEZ приніс Адані близько 5282 крор рупій (645 мільйонів доларів). The Група зі штаб-квартирою в Ахмедабаді заявила, що інвестиції GQG підживлять розвиток інфраструктури та зростання торгівлі в Індії.

Фінансовий директор групи Джугешіндер Сінгх сказав: «Ця транзакція свідчить про незмінну довіру глобальних інвесторів до управління, методів управління та зростання портфеля компаній Адані».

Раджив Джайн, співзасновник і голова компанії GQG у Флориді, сказав: «Ми вважаємо, що довгострокові перспективи зростання цих компаній значні, і ми раді інвестувати в компанії, які допоможуть розвивати економіку та енергетичну інфраструктуру Індії».

За іронією долі, оголошення про угоду збіглося з індійським вищим судом, який створив комітет для розгляду звинувачень, висунутих Гінденбургом, який звинуватив Adani у маніпулюванні ринковою торгівлею та переоцінці акцій, що призвело до обвалу його акцій із збитками приблизно на 145 мільярдів доларів за кілька днів. тижнів.

Через два місяці комітет представить свій звіт Адані привітав запропоноване розслідування. У ній говорилося: «Це принесе остаточність у певний час, і правда переможе».

Відчуження вказує на те, що конгломерат діє швидко й агресивно, щоб усунути збитки та підготуватися до подальшого розширення, причому в останні роки більше уваги приділяється охопленню морських терміналів.

Згідно з останніми ринковими даними, незважаючи на проблеми з попитом, APSEZ готова завершити поточний фінансовий рік (2022-23) з рекордними обсягами вантажів, чому значною мірою сприяють її стратегічні термінальні партнерства з лайнерними гігантами MSC і CMA CGM у порту Мундра.

Генеральний директор APSEZ Каран Адані сказав: «Тільки Mundra обслуговувала 3508 комерційних суден [this fiscal year]що приймає найбільший у країні контейнеровозний захід Розіграші APL, і судно з найбільшою осадкою, MSC Вашингтон. Взаємодія з контейнерними лініями та рішучість виконувати зобов’язання призвели до появи нових послуг на терміналах APSEZ, збільшуючи обсяги».

Ці партнерства з перевізниками також сприяли значним регіональним обсягам перевалки для Mundra, допомагаючи їй домінувати в індійському зростанні контейнерної торгівлі. Перевантажувальні вантажі Adani минулого місяця склали 135 320 teu із загальної кількості 471 646 teu, оброблених чотирма терміналами Mundra, згідно з даними, отриманими Loadstar.

Прагнучи збільшити частку ринку та «отримати потенційні синергетичні вигоди від ширшої мережі», група швидко розширила свій портфель індійських портів за рахунок цілеспрямованих придбань в останні роки. У результаті APSEZ тепер керує 13 активними портами в Індії.

У той же час його частка в міжнародних портових логістичних операціях також розширилася. Зараз вони включають: будується контейнерний перевантажувальний термінал ємністю 3,5 млн. теу в порту Коломбо на Шрі-Ланці, відомий як Західний контейнерний термінал; спільне підприємство з AD Ports для «стратегічних інвестиційних можливостей» у Танзанії; і нещодавня угода щодо довгострокових концесійних прав на ізраїльський порт Хайфа.

Окрім інтересів, пов’язаних з портами, зокрема внутрішньої та залізничної логістики, група під керівництвом Гаутама Адані має різноманітний профіль бізнесу в Індії, охоплюючи аеропорти, шахти, центри обробки даних, виробництво та передачу електроенергії.