Монета ефіру. Джерело: Adobe

Після короткого падіння нижче рівня 1400 доларів США вперше майже за два місяці на початку сесії, Ефір (ETH) вдалося трохи відновити самовладання після звільнення a змішаний звіт про роботу в США за лютий.

ETH, криптовалюта, яка підтримує смарт-контракт Ethereum blockchain, останній раз перейшов з рук в руки близько 1425 доларів після того, як зростання зарплати в США було нижчим, ніж очікувалося, і після несподіваного стрибка рівня безробіття в США до 3,6%.

Це ще залишає Ефір все ще знизився майже на 1,0% за сеанс і майже на 7,0% нижче за останні 24 години. Ціна ETH впала з середини 1500 доларів у четвер на тлі поєднання занепокоєнь щодо крах криптовалютного Silvergate Bank і зростаюча криза ліквідності в іншому криптодружньому банку SVB Financial.

Тиск на продаж посилився після Генеральний прокурор Нью-Йорка назвав Ether цінним папером у своєму поточному позові проти KuCoin. Останніми тижнями криптографічні ринки стурбовані регулятивними репресіями з боку влади США, і деякі побоюються, що Комісія з цінних паперів і бірж США може незабаром спробувати придушити Ether, стверджуючи, що це незареєстрований цінний папір.

Деякі також цитували Останній бюджет адміністрації Байденаяка намагатиметься придушити збір податкових збитків криптовалют, як зустрічний вітер для цін.

Стрибки ліквідації ETH у міру падіння цін

Останнє падіння ціни ETH несподівано призвело до сплеску ліквідацій довгих позицій за кредитним плечем. Згідно з даними, наданими coinglass.com, у четвер було знищено позиції за довгостроковими зобов’язаннями на суму майже 63 мільйони доларів, що є найвищим показником з 23rd січня.

Довгі ліквідації в п’ятницю також вже становлять близько 30 мільйонів доларів, що значно вище середнього рівня останніх тижнів.

Ринки опціонів стають ведмежими

Згідно з даними ринку опціонів, наданими The Block, інвестори дедалі більше позиціонуються за ризиком останнього падіння ціни ETH. 25% дельта-перекос опціонів на ефір, термін дії яких закінчується через 7, 30 і 60 днів, впав до нових двомісячних мінімумів в області -7.

Перекіс дельта-опціонів у 25% є загальноприйнятим показником ступеня, до якого трейдерські служби завищують або занижують ціну для захисту від опціонів пут і колл, які вони продають інвесторам. Опціони пут дають інвестору право, але не зобов’язання продати актив за заздалегідь визначеною ціною, тоді як опціон колл дає інвестору право, але не зобов’язання купити актив за заздалегідь визначеною ціною.

Перекіс дельта-опціонів на 25% вище 0 свідчить про те, що контори стягують більше за еквівалентні опціони колл порівняно з опціонами пут. Це означає, що існує вищий попит на колл порівняно з путами, що можна інтерпретувати як позитивний знак, оскільки інвестори більше прагнуть забезпечити захист від зростання цін (або зробити ставку на нього).

Що далі для ефіру (ETH), оскільки бики тримають рівень 1400 доларів?

Той факт, що ETH зміг утриматися вище рівня 1400 доларів на даний момент, означає, що ще не відбулося стійкого, переконливого прориву нижче ключового рівня 200-денного ковзного середнього в 1423 долари. 200DMA діяв як сильний опір у 2022 році, і його рекламували як ключовий рівень підтримки на 2023 рік.

Прорив нижче цього буде серйозним ударом по середньостроковій тезі про бичачий ETH, оскільки стійкий прорив вище 200DMA (як спостерігалося на початку цього року) розглядається як ключовий показник позитивного зсуву в середньостроковій динаміці ринку. Якщо ETH знову впаде нижче 1400 доларів, цей імпульс, ймовірно, зникне.

Наступного тижня очі будуть прикуті до ключових даних щодо інфляції в США. Бики ETH сподіватимуться, що ці дані здивують негативну сторону, що призведе до того, що ринки ще більше оцінять ризик підвищення ставки на 50 базисних пунктів з боку ФРС пізніше цього місяця. Бики також сподіваються на певний спокій у зв’язку з проблемами, з якими стикаються дружні до криптовалют американські банки.

Основний опір, на який варто стежити, якщо ETH все-таки відскочить, становить близько 1460 доларів США у вигляді лютневих мінімумів. Тим часом, до негативної сторони, ведмеді будуть придивлятися до повторного тестування підтримки на рівні 1350 доларів. Прорив нижче може відкрити двері для повторного тестування мінімумів минулого листопада нижче 1100 доларів.

Згідно з DeFi Llama, посилаючись на дані в ланцюжку, це ключова сфера підтримки, враховуючи, що прорив нижче цього призведе до величезних 68 мільйонів доларів ліквідації довгих позицій, відкритих на децентралізованих біржах (DEX). Згідно з DeFi Llama, ще один рівень, на який варто звернути увагу, становить близько 1240 доларів США, де ризикує бути знищеним 30 мільйонів доларів США в DEX.