як Bitcoin досягає найвищого рівня за дев’ять місяців, багато хто задається питанням, наскільки високо може піднятися криптовалюта. З ринковою капіталізацією понад 1 трильйон доларів США та різким зростанням попиту, оскільки інвестори шукають безпечного притулку серед економічної невизначеності, ціна біткойна стрімко зросла за останні місяці.

Це змусило багатьох замислитися над тим, чи криптовалюта перебуває в розпалі тривалого підвищення чи має відбутися корекція.

Банківська криза в США: вплив на фінансовий ринок і ціни на криптовалюту

Минулого тижня раптовий крах трьох банків, а саме Silvergate, Silicon Valley Bank (SVB) і Signature Bank, підкреслив крихкість традиційного банківського сектора. Аналітики визначили несприятливі ринкові умови та неадекватне управління ризиками основними причинами краху SVB та Silvergate.

Падіння SVB мало далекосяжні наслідки для світової банківської галузі. Credit Suisse, друга за величиною швейцарська банківська установа, також постраждала, зіткнувшись із серйозною кризою, яка потребувала пакету допомоги на суму 54 мільярди доларів від Центрального банку Швейцарії.

З розгортанням банківської кризи інвестори звертаються до криптовалюти як надійної альтернативи. Оскільки побоювання потенційної глобальної фінансової кризи посилюються, вартість BTC/USD продовжує зростати.

Зв’язок між Федеральним резервом і BTC

Дані Федерального резерву за нічний баланс показали, що приблизно 300 мільярдів доларів було влито в економіку для подолання фінансової кризи, що викликало нову тенденцію до зростання.

Ця дія фактично скасувала кількамісячне вилучення ліквідності в рамках політики кількісного посилення (QT) Федеральної резервної системи, і експерти очікують повторного запровадження кількісного пом’якшення (QE).

Нещодавнє скасування політики кількісного посилення Федеральної резервної системи, яка діяла з 2021 року, підтримало оптимізм BTC/USD, який зараз прагне підняти ціну вище.

Крім того, зростаюче занепокоєння щодо світового банківського колапсу зменшило ймовірність того, що ФРС підвищить процентну ставку на 50 базисних пунктів. Натомість Reuters прогнозує, що Федеральний комітет з відкритих ринків (FOMC) може підвищити ставку федеральних фондів лише на 25 базисних пунктів на своєму майбутньому засіданні 22 березня.

Інфляція та підвищення ставок Федеральної резервної системи можуть мати значний вплив на вартість біткойна. Коли рішення ФРС щодо процентної ставки стає невизначеним, індекс долара має тенденцію до зниження.

Наразі індекс долара становить 103,86 і може продовжувати падати, що може бути вигідним для BTC/USD, оскільки падіння долара США може призвести до зростання вартості біткойна.

Генеральний директор Binance: BTC стійкий до інфляційного тиску

18 березня генеральний директор Binance Чанпен Чжао звернувся до Twitter, щоб похвалити фундаментальну особливість технології Bitcoin. Він наголосив на здатності криптовалюти протистояти інфляційному тиску, якості, якої не вистачає традиційним фіатним валютам.

У своєму твіті Чжао зазначив, що, на відміну від фіатних валют, біткойн ніхто не може надрукувати з повітря, а майнінг є ключовою функцією його створення.

Коментарі Чжао стали відповіддю на повідомлення про те, що уряд США видав пакет допомоги на 300 мільярдів доларів «з повітря» після краху трьох великих банків у країні.

Згідно з даними сайту моніторингу ринку CoinMarketCap, за останні 24 години курс BTC/USD перевищив 27 500 доларів США. Цей рівень ціни є одним із найвищих, досягнутих BTC/USD за останні дев’ять місяців.

Ціна біткойна

18 березня біткойн почав торгуватися на рівні 27 350 доларів. За останні 24 години його вартість зросла на 2,75%, і зараз він торгується на рівні 27 416 доларів. BTC/USD зазнавав коливань, досягнувши найвищого значення на рівні 27 605 доларів США та найнижчого значення на рівні 27 053 доларів США.

Крім того, за минулий тиждень вартість біткойна зросла більш ніж на 35%, причому останні новини про банкротство банків і занепокоєння щодо потенційного підвищення процентних ставок зіграли значну роль у підвищенні його вартості.

Ціна біткойна різко впала після короткого періоду консолідації на рівні близько 26 500 доларів. Це призвело до короткострокової негативної тенденції, оскільки він впав нижче рівнів підтримки 25 000 і 25 500 доларів.

Графік цін на біткойни – Джерело: Tradingview

Станом на суботу пара BTC/USD торгується з сильним бичачим ухилом, але стикається з негайним опором біля рівня 27 750 доларів. Прорив вище цього рівня може підштовхнути ціну біткойна до позначки в 30 750 доларів.

Однак, якщо рівень 27 750 доларів США виявиться точкою опору, може відбутися розпродаж, потенційно знизивши ціну до 25 200 доларів або навіть 23 020 доларів.

Купуйте BTC зараз

15 найпопулярніших криптовалют у 2023 році

Industry Talk склав підібраний список із 15 найкращих криптовалют, на які варто звернути увагу у 2023 році, в якому представлені думки експертів Cryptonews. Незалежно від того, чи є ви досвідченим криптоінвестором чи новачком на ринку, цей список надає цінну інформацію про перспективні альткоїни, які можуть мати значний вплив на галузь.

Будьте в курсі нових проектів ICO та альткойнів, перевіряючи їх регулярно.

Відмова від відповідальності: Розділ Industry Talk містить висновки гравців криптоіндустрії та не є частиною редакційного вмісту Cryptonews.com.

Знайдіть найкращу ціну для купівлі/продажу криптовалюти

Відстеження цін на криптовалюту – Джерело: Криптоновини