Джерело: AdobeStock / DW labs Incorporated

Провідний аналітик великого банку США Уеллс Фарго передбачив, що ведмежий ринок акцій наразі закінчився – прогноз, який також може бути хорошою новиною для криптовалюти.

За словами Кріса Харві, високоповажного стратега з акцій Wells Fargo, останній відкат прибутковості корпоративних облігацій інвестиційного рівня «не сумісний» із розширеним ведмежим ринком важливого фондового індексу S&P 500.

S&P 500 часто служить проксі для загальної схильності до ризику на ринку, і тому основні зміни тенденцій на цьому ринку можуть також поширитися на криптовалютні ринки.

Аналітик сказав, що сильні баланси як для корпорацій, так і для споживачів означають, що ризик падіння для фондового ринку зараз менший, і не залишається каталізаторів для великих рухів у бік зниження.

Цю думку висловив Харві в примітці для клієнтів, яку бачили Bloomberg і повідомили в понеділок.

Звуження кредитних спредів

Харві додав, що останнім часом спостерігалося скорочення кредитних спредів, які також вказують на те, що ведмежий ринок, швидше за все, закінчився.

«Ведмежі ринки часто закінчуються, коли ми бачимо різке посилення та здоровий випуск, подібний до того, що ми відчували протягом останніх кількох місяців. Коли ведмежі ринки переходять на «наступний рівень», спреди розширюються, а не звужуються, як це відбувається сьогодні», — написав Харві в записці, повідомляє Bloomberg.

Звуження спредів «підтримує наші погляди на системний ризик», додав він.

Зараз Харві має цільовий показник S&P 500 на кінець року в 4200, що ставить його ціль лише на 1,5% вище ціни закриття понеділка. Іншими словами, аналітик не надто позитивно оцінює акції цього року, хоча вважає, що найгірше вже позаду.

«Бик залишається «застряглим у пробці», цитує Bloomberg слова Харві у своїй новій записці.

Індекс S&P 500. Джерело: TradingView

Недовіра залишається основним поглядом

Тим часом Bloomberg також зазначив у статті, що опитування серед користувачів продукту Markets Live наприкінці січня цього року показало, що 70% респондентів вважають, що фондовий ринок ще не досяг дна. Це сталося незважаючи на те, що індекс S&P 500 уже впав на 25% від свого піку роком раніше.

Індекс S&P 500 продовжував зростати з моменту проведення опитування і на даний момент знизився приблизно на 14% від свого піку на початку січня цього року.

Подібну історію також можна побачити в біткоін (BTC) і ширший крипто-ринок, де багато хто, схоже, вважає, що основні цифрові активи мають ще більше впасти, перш ніж ми зможемо назвати кінець ведмежому ринку.