Логотип Bitcoin / Джерело: Adobe

The Bitcoin (BTC) у п’ятницю ненадовго піднялася вище 27 000 доларів після повідомлень про те, що Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) не буде оскаржувати нещодавнє рішення суду, яке скасувало її рішення заборонити менеджеру криптовалютних активів Grayscale конвертувати свій траст біткойн у біржовий фонд (ETF).

Як повідомляє Reuters, SEC мала до півночі п’ятниці оскаржити судову втрату, але вирішила цього не робити.

Ще в серпні Д.C. Окружний апеляційний суд постановив, що відхилення SEC заявки Grayscales ETF має бути переглянутоназвавши його «свавільним і примхливим».

SEC все ще може прийняти рішення відхилити заявку Grayscale на ETF з інших причин, ніж ті, які були скасовані судом.

Але рішення не подавати апеляцію свідчить про те, що рішучість агентства блокувати проходження спотових заявок на біткойн ETF від Grayscale і, можливо, інших компаній, слабшає.

Це узгоджується зі зростаючим наративом на ринках біткойнів про те, що на початку 2024 р. Комісія з цінних паперів і цінних паперів (SEC) засвітить зеленим світлом ряд спотових біткойн ETFс Такі гіганти Уолл-стріт, як BlackRock, Fidelity і Vanguard, подали власні заявки ще в червні.

Знижка GBTC до BTC продовжує звужуватися

З початку 2021 р. акції Bitcoin трасту Grayscaleнайбільший подібний криптопродукт у світі, торгував зі знижкою до своїх фактичних біткойн-холдингів.

Перетворення на ETF усуне цю знижку, дозволяючи створити модель емісії/викупу, коли нові акції випускатимуться під час зростання попиту, а потім викуповуватимуться під час падіння попиту, щоб підтримувати ціну стабільною та рівною з біткойнами.

Однак очікування того, що біткойн-траст Grayscale незабаром може бути перетворений на ETF, означає, що ця знижка різко скоротилася за останні місяці.

Востаннє дисконт був близько найнижчого рівня за рік у 16,5%, досягнувши 47% у лютому.

Деякі аналітики, ймовірно, вважають зменшення дисконту позитивним знаком для ринку біткойнів і показником зростання попиту.

Ціна біткойна (BTC) до Місяця?

Станом на початок суботньої торгівлі ціна біткойна (BTC) консолідується трохи нижче 27 000 доларів США, приблизно на середині між 50DMA на рівні 26 650 доларів США та 21DMA на рівні 27 160 доларів США.

Останні новини Grayscale/SEC не надто пояснювалися, але вони висвітлюють позитивну тему, яка стала дуже знайомою інвесторам у біткойн за останні місяці – це очікуване схвалення спотових біткойн ETF у найближчі квартали.

Аналітики Coinbase нещодавно стверджували, що вони вважають, що спотові схвалення ETF зараз частково включені в ціну біткойна, що може сигналізувати про те, що ця тема навряд чи дасть значний негативний ефект у найближчій перспективі.

«Ми вважаємо, що розбіжності в продуктивності біткойнів та інших токенів показують, що потенційне схвалення одного або кількох спотових ETP для біткойнів уже частково оцінено… Це робить менш зрозумілим, наскільки біткойн може перевершити ефективність, якщо сприятливі цінні папери США і прийнято рішення Комісії з бірж (SEC), — стверджував Девід Дуонг, керівник відділу досліджень Coinbase Institutional.

Водночас макрозустріч залишається сильним.

Слідую гарячі показники інфляції в США цього тижнядохідність США залишається не надто далекою від максимумів за кілька десятиліть, яких вони досягли на початку цього місяця в очікуванні вищі процентні ставки на довше від Федеральної резервної системи США.

Це свідчить про те, що прорив нещодавнього багатотижневого діапазону біткойна в 25 000-28 000 доларів може не відбутися найближчим часом.

Але коли ми вступаємо в 2024 рік і спотові схвалення ETF стають реальністю, а хвилювання щодо уполовинення біткойна та можливого циклу скорочення ФРС зростає, ціна біткойна цілком може піднятися до Місяця.

За поточною ціною нижче 27 000 доларів це все ще на 60% нижче від історичних максимумів.

Якщо врахувати історію криптовалюти, біткойн може перевищити ці історичні максимуми, причому є велика ймовірність зростання в районі 200 разів.