Джерело: Adobe

Ethereum (ETH), друга за величиною криптовалюта у світі, відчуває помітне падіння попиту на стейкинг, що призвело до звільнившись із колись переповненої черги валідатора.

Перехід Ethereum до мережі proof-of-stake (PoS), ознаменований оновленням «Shapella» у квітні, викликав значний інтерес до стейкингу, з піком понад 96 000 валідаторів, які чекають на приєднання до мережі на початку червня.

однак, даних тепер показує лише 257 валідаторів у черзі, що є найменшою кількістю з моменту переходу на PoS.

Джерело: Validatorqueue.com

Зменшення розміру черги призвело до значного скорочення часу очікування, щоб стати валідатором, до менш ніж п’яти годин.

Джерело: Validatorqueue.com

Зменшення попиту на ставки залежить від кількох факторів

На думку аналітиків, зниження попиту на стейкинг Ethereum можна пояснити кількома факторами прокоментував на CoinDesk.

Примітно, що винагороди за ставки впали з 5%-6% на початку цього року до приблизно 3,5%, насамперед через низьку активність мережі щодо отримання доходів, пов’язаних із комісіями, і збільшення кількості стейкерів.

Це означає, що прибуток від ставок став менш привабливим порівняно з іншими традиційними варіантами інвестування, такими як фонди грошового ринку та казначейські векселі США, які пропонують прибуток понад 5%.

Коефіцієнт ставок Ethereum, який вимірює частку токенів, розміщених у мережі, відносно загальної пропозиції, зріс з 15% у квітні до понад 22%.

Однак цей показник все ще відстає від інших мереж PoS, таких як Solana (SOL), Кардано (ADA), і Avalanche (AVAX).

Причина цього полягає в тому, що нативний токен Ethereum, ETH, в основному використовується як «мережевий ресурс» і тому, що Ethereum має «більш розподілену базу акціонерів», ніж інші мережі, сказав один аналітик.