Bitcoin. Джерело: Adobe

Bitcoin схоже, завершить сесію середи майже без змін у середині $24 000, даючи учасникам ринку трохи необхідного часу, щоб перевести подих після неспокійних семи днів цінової дії. Цього разу минулого тижня, Bitcoin щойно впав нижче 22 000 доларів США вперше за три тижні, що зважилося на спад американських акцій на тлі занепокоєння щодо посилення жорсткості ФРС.

Ряд відомих американських банків згортає (Сільвергейт, SVB а потім Signature Bank) спровокує подальші потоки ризику, стимулюючи BTC Ціна досягла 19 500 доларів до п’ятниці, коли біткойн вперше за майже два місяці протестував свої 200 DMA та реалізовану ціну.

Проте проактивна реакція влади США на підтримку депозитів і запуск нової програми ліквідності банків (що допомогло USDCключова частина крипторинку, повернулася до прив’язки в 1 долар) допомогла Bitcoin завершити минулий тиждень на міцній основі.

Тоді допомогли очікування, що ризик банківської кризи утримає ФРС від значного подальшого підвищення ставок, а також наративи про те, що криптовалюти, такі як біткойн, є надійним притулком від проблем у традиційній фінансовій системі. рухати біткойн аж до середини 26 500 доларів США до вівторка.

Це було Біткоїни найвищий рівень з червня минулого року, а на піку цього тижня відзначився приріст понад 35% порівняно з мінімумами минулого тижня нижче 20 000 доларів. Дике коливання біткойна від двомісячного мінімуму до дев’ятимісячного максимуму за лічені дні змусило трейдерів покластися на те, що зараз, швидше за все, з’явиться більша волатильність. Принаймні, так стверджують ринки опціонів на біткойни. Давайте поглянемо глибше.

Трейдери підвищують свої ставки на волатильність біткойнів

Протягом останнього тижня індекс волатильності біткойнів (DVOL) Deribit підскочив приблизно з 50 (що ненабагато вище історичного мінімуму) майже до досягнення двомісячного максимуму в 62. Це все ще нижче максимумів, досягнутих у січні 73 року. з моменту, коли BTC знову перевищив 20 000 доларів. Deribit є домінуючою біржею криптовалютних деривативів.

І це все ще значно нижче минулорічних максимумів після обвалу FTX в районі 114. Але це все одно свідчить про те, що інвестори налаштовані на більш бурхливі води попереду. І це має сенс, якщо взяти до уваги ключову зону опору в 25 200-400 доларів США, яку біткойн подолав цього тижня, що, на думку технічних спеціалістів, відкриває двері для потенційно швидкого підйому до наступної великої зони опору близько 28 000 доларів і, можливо, навіть вище 30 000 доларів.

Тим часом припущена волатильність відповідно до ціноутворення опціонів на біткойн At-The-Money (ATM) також зростає. Припущена волатильність опціонів, термін дії яких закінчується через 7 днів, у вівторок досягла найвищого рівня з середини січня – 67,44%, порівняно з попередніми місячними мінімумами в районі 42%. Припущена волатильність банкоматів відповідно до опціонів, термін дії яких закінчується через 30, 90 і 180 днів, також зросла до багатотижневих максимумів.

Трейдери знову нейтральні щодо прогнозу ціни BTC

Коли минулого тижня біткойн вперше за два місяці опустився нижче 20 000 доларів США, прогноз ціни BTC відповідно до 25% дельта-перекосу опціонів на біткойн, термін дії яких закінчується через 7, 30, 60, 90 і 180 днів, впав до найнижчого рівня. рік від -5 до -10.

Перекіс дельта-опціонів у 25% є загальноприйнятим показником ступеня, до якого трейдерські служби завищують або занижують ціну для захисту від опціонів пут і колл, які вони продають інвесторам. Опціони пут дають інвестору право, але не зобов’язання продати актив за заздалегідь визначеною ціною, тоді як опціон колл дає інвестору право, але не зобов’язання купити актив за заздалегідь визначеною ціною.

Перекіс дельта-опціонів на 25% вище 0 свідчить про те, що контори стягують більше за еквівалентні опціони колл порівняно з опціонами пут. Це означає, що існує сильніший попит на колл порівняно з путами, що можна інтерпретувати як позитивний знак, оскільки інвестори більше прагнуть забезпечити захист від зростання цін (або зробити ставку на нього).

Однак у зв’язку з відновленням ціни BTC до дев’ятимісячного максимуму ринки опціонів повернулися до в основному нейтрального погляду на ринок. 25% дельта-перекос опціонів біткойн, термін дії яких закінчується через 7, 30, 60, 90 і 180 днів, повернувся до майже нуля.

Однак більш ведмежим сигналом є співвідношення між опціонами Put і Call на Deribit. Співвідношення між відкритим відсотком опціонів пут і колл на біткойн у середу становило 0,54, що є найвищим рівнем за рік і піднялося порівняно з останнім рекордно низьким значенням нижче 0,40. Коефіцієнт нижче 1 означає, що інвестори віддають перевагу опціонам колл (ставки на підвищення ціни) над опціонами пут (ставки на падіння ціни).