© Юлія Бурлаченко

Обсяги Maersk у четвертому кварталі минулого року були на 14% нижчими за аналогічний квартал 2021 року – це найгірший показник серед усіх перевізників, які звітували на сьогоднішній день – і сьогодні компанія оголосила про «тимчасове призупинення» транстихоокеанської петлі.

Сьогодні HMM повідомила, що її чистий прибуток у четвертому кварталі скоротився вдвічі порівняно з тим самим періодом 2021 року до 1,4 млрд корейських вон (1,1 млрд доларів).

У п’ятницю Orient Overseas (International) опублікував операційні дані за четвертий квартал для свого контейнерного підрозділу OOCL, в якому відзначено зниження на 5,6% його вивезення порівняно з попереднім роком до 1 746 350 teu.

Японський перевізник ONE повідомив, що його перевезення за 4 квартал знизилися на 10% у порівнянні з минулим роком, тоді як обсяги Hapag-Lloyd у четвертому кварталі виявилися найбільш стабільними на сьогоднішній день, його зростання за 4 квартал залишилося на тому ж рівні, що й у попередньому році.

Таким чином, оновлення OOCL є додатковим підтвердженням швидкого зниження прибутковості океанських авіаперевізників протягом останнього кварталу, його дохід у четвертому кварталі впав на 35% порівняно з четвертим кварталом 21 року до 3,2 мільярда доларів із середньою ставкою 1822 доларів США за теу проти 2638 доларів роком раніше.

Слабкість північноамериканського ринку призвела до того, що підвищення OOCL на його транстихоокеанські послуги скоротилося на 16%, до 401 740 teu, а дохід впав на 43%, до 996 мільйонів доларів, тоді як на ринку Азії та Європи його підвищення впало на 8%, до 383 249 teu, із падінням доходу. 46%, до $795 млн.

За весь рік перевезення OOCL скоротилися на 6% порівняно з 2021 роком до 7 129 358 теу, але його оборот підскочив на 19% до 18,7 мільярда доларів США, що віддзеркалює потужну першу половину минулого року для промисловості контейнерних ліній.

Послуги OOCL в Азії та Австралазії залишаються найбільшим сектором за обсягом: торік було отримано 3 329 841 teu, або 47% від загального обсягу, а дохід зріс на 20% до 5,4 мільярда доларів.

Південнокорейський перевізник HMM зафіксував стрибок доходу на 35% минулого року порівняно з 2021 роком до 18,6 млрд корейських вон (14,6 млрд доларів). Чистий прибуток склав 10,1 млрд корейських вон (7,9 млрд доларів) проти 5,4 млрд вон (4,2 млрд доларів) роком раніше.

Однак у 4 кварталі чистий прибуток був вдвічі менший, ніж у 2021 році, до 1,4 млрд корейських вон (1,1 млрд доларів).

HMM не включила жодних даних про обсяги у свій випуск, тому неможливо визначити досягнуту середню ставку за теу, але вона підтвердила, що фрахтові ставки перебували «під тиском на зниження», і додав: «Очікується, що несприятливі ринкові умови продовжаться через широку інфляцію та слабке економічне зростання, що створює тиск на попит».

У ньому додано: «HMM намагатиметься забезпечити високопродуктивний вантаж, сприяти контролю за витратами та підвищувати ефективність роботи».

Тим часом стратегія океанських перевізників, спрямована на припинення рейсів, щоб пом’якшити вплив надзвичайно низького попиту після святкування китайського Нового року, щоб зупинити падіння спотових тарифів на контейнери, явно не принесла успіху.

Тепер перевізники зобов’язані розглянути питання про призупинення послуг на маршрутах з Азії, які є особливо слабкими, де перспективи та видимість не показують ознак покращення та де подорожі стали неекономічними.

Дійсно, Maersk оголосила сьогодні, що «тимчасово призупинить» свою автономну транстихоокеанську петлю TP20 «до подальшого повідомлення».

Maersk запустив свій щотижневий цикл TP20 у червні 2021 року, під час піку попиту, щоб орієнтуватися на високоприбутковий ринок преміум-класу. Під час запуску петля заходила у Вунг Тао, В’єтнам, Нінбо та Шанхай у Китаї, а також у Норфолк і Балтімор на східному узбережжі США, проходячи через Панамський канал і розгортаючи в основному судна Panamax місткістю близько 4500 теу.