Біткойн-гроза. Джерело: Adobe

Біткоїни шалене січневе зростання цін у перші місяці повернуло більшу частину ринку до прибутковості. Повернення до прибутковості ринку біткойнів спостерігається у відновленні ціни, яка останнього разу становила близько 23 500 доларів США, вище так званої «реалізованої ціни», яка є середньою BTC ціна на момент останнього переміщення кожного токена BTC.

Біткоїни Згідно з даними, представленими криптоаналітичною компанією Glassnode, реалізована ціна минулого разу становила близько 19 850 доларів США. Техніки розглядають прорив вище реалізованої ціни як сигнал значущої зміни середньострокової динаміки ринку, подібно до того, як вони розглядають прорив вище або нижче 200-денних ковзних середніх (які нещодавно біткойн також рішуче перевищив).

Але Bitcoin зв’язок ціни з її реалізованою ціною та те, що це означає для перспектив ринку, є набагато більш нюансованим. Про це стверджують аналітики Glassnode, які представляють низку вдосконалених моделей, які розглядають різницю між ціною біткойна та реалізованою ціною, щоб визначити, досягає ринок вершини чи дна, чи збирається почати тривалий бичачий чи ведмежий ринок. .

І ці показники надсилають єдиний сигнал. Середньо-довгостроковий прогноз для ринку біткойнів виглядає добре, якщо врахувати історію.

Коефіцієнт MVRV відновлюється після історично значущих низьких рівнів

Glassnode представляє показник, який називається співвідношенням реалізованої вартості ринкової вартості (MVRV) – співвідношення між поточною ринковою або спотовою ціною та реалізованою ціною. Потім вони вводять рівні співвідношення, які, на їхню думку, вказують на те, що ринок знаходиться в крайньому стані – 0,8 і 1,0, нижче яких ринок вважається надзвичайно слабким, і 2,4 і 3,2, вище яких ринок вважається надзвичайно сильним.

Як видно на наведеному вище графіку, коефіцієнт MVRV нещодавно відновився вище 1,0 після падіння нижче значного рівня 0,8 після обвалу FTX минулого року, що було ознакою надзвичайної слабкості ринку на той час. Інший спосіб візуалізації коефіцієнта MVRV — використання цінових діапазонів, які можна нанести на графік разом із спотом біткойна та реалізованою ціною. По суті, вони показують рівні, які на 0,8 нижче та в 2,4 і 3,2 рази вище реалізованої ціни.

Як видно на наведеній вище діаграмі, коли ціни на біткойни знову впали до синьої лінії (це означає, що ціна становить 0,8 або менше від своєї реалізованої ціни), це була фантастична довгострокова можливість для покупки. Так само, хоча ціна біткойна могла перевищувати свою реалізовану ціну в 3,2 або більше разів протягом коротких періодів часу, різкі відкати від піку ринку зазвичай відбувалися в середньостроковій перспективі.

Імпульс MVRV також став позитивним

Наведені вище графіки можна використовувати, щоб визначити, чи досягла ціна біткойна по відношенню до його реалізованої ціни екстремальних значень. Glassnode також представляє осцилятор MVRV, який може бути корисним для визначення того, чи ринок біткойн збирається пережити тривалий ведмежий або бичачий період.

На наведеному нижче графіку Glassnode також відображає 100-денне просте ковзне середнє (SMA) коефіцієнта MVRV. Вони зазначають, що історично коефіцієнт MVRV, який перевищував 100-денну SMA, означав, що ціна біткойна знаходиться на «бичачому» ринку, тоді як коли MVRV був нижче 100-денної SMA, це зазвичай означало, що відбувається ведмежий ринок. .

На графіку нижче Glassnode покращує наведений вище осцилятор, беручи співвідношення між коефіцієнтом MVRV і його 100-денним SMA, а потім віднімаючи одиницю. Негативні оцінки дорівнюють негативному імпульсу в коефіцієнті MVRV і навпаки. Перехід від періоду, коли імпульс MVRV був негативним протягом деякого часу, як у 2012, 2015, 2019 і 2020 роках, був явним індикатором наближення і часто тривалого бичачого ринку біткойнів.

Тим часом, переходи від тривалого періоду позитивного імпульсу MVRV до негативного історично також відбувалися на початку тривалих ведмежих ринків. Як видно на наведеній вище діаграмі, імпульс коефіцієнта MVRV став позитивним (тобто коефіцієнт перевищив 100-денну SMA). Якщо врахувати історію, це великий знак підвищення ціни біткойна.