Кредит EgyptAir

Хоча нинішній бум конверсії літаків не триватиме, кажуть аналітики, ринки вантажних перевезень продовжуватимуть спостерігати розподіл 70:30 на користь конверсії над новими одиницями.

Спеціаліст з авіаційної розвідки Cirium прогнозує постачання приблизно 3560 вантажних літаків протягом наступних 20 років, включаючи 1060 новобудов (30%) на суму 130 мільярдів доларів і 2480 перероблених пасажирських літаків (70%).

Один клієнт, EgyptAir Cargo, очікує 1 березня щойно переобладнаний B737-800SF з вантажопідйомністю основної палуби 23 тонни – ємністю 137 кв.м у верхньому відсіку (11 палет) і 44 кв.м для нижнього відсіку.

Про це сказав Єхія Закарія, голова та генеральний директор Loadstar його вантажні операції були тісно пов’язані з потребами єгипетських експортерів. Він сказав: «Ми експлуатуємо три вантажні літаки A330 на додаток до нового 737-800SF і маємо ще 20 широкофюзеляжних літаків із простором для живота».

Єхія Закарія

Пан Закарія каже, що переобладнаний B737 буде виконувати маршрути на середні і короткі відстані навколо Африки, Перської затоки, Близького Сходу та Європи, а також здійснюватиме фідерні операції через свій хаб у Каїрі.

Він додав: «Ми плануємо додати ще два A330F до 2025 року, і ведеться дослідження щодо переобладнання ще одного B737 після отримання A330F».

Він сказав, що підрозділ EgyptAir Maintenance & Engineering, його підрозділ технічного обслуговування та ремонту, розглядає власну роботу з переобладнання, і перевізник замовив техніко-економічне обґрунтування для виконання переобладнання власними силами на основі ринкового попиту, переважно для EgyptAir та інших клієнтів.

Тим часом після пандемії COVID-19 загальний ринок повертається до більш традиційної частки між вантажними перевезеннями на верхній і головній палубі, за даними Cirium, які стверджують, що попит на вантажні судна завжди буде, оскільки пасажири не завжди літають тими самими маршрутами, що й вантажі, особливо на азіатсько-європейських торгах.

З точки зору конверсій, більшість з них спрямовані на ринок електронної комерції, де обсяг є ключовим, тоді як об’єм живота відіграє ключову роль на певних ринках, як-от трансатлантичний. Нове покоління пасажирських широкофюзеляжних автомобілів, безумовно, має більшу місткість, але їхнє головне призначення — це перевезення людей і багажу.

Розробка нових більш ефективних вантажних літаків, таких як A350F і 777-8F, показує, що галузь інвестує в наступне покоління. Airbus і Boeing збираються налагодити нові вантажні літаки великої місткості, які повинні ввести в експлуатацію в 2025 і 2027 роках відповідно. Ця ємність буде використовуватися разом із новими більшими вантажними літаками, як-от A350, але поки що мало доказів того, що пасажирські варіанти становлять загрозу для традиційних і переобладнаних вантажних літаків.

На ринку вантажних авіаперевезень спостерігалося пом’якшення попиту, викликане уповільненням світової торгівлі, вищою інфляцією та охолодженням економіки. Таким чином, IATA вважає, що цього року спостерігатиметься зниження обсягів вантажів, хоча, за даними Cirium, є більш позитивні перспективи щодо обсягів вантажів, оскільки показники залишаться вищими за рівень до пандемії.

Прагнення до більшої ефективності призведе до того, що більше потужностей використовуватиметься для заміни парку, а не для зростання, оскільки старіші вантажні судна будуть поступово виведені з експлуатації. Очікується, що конверсії перевищать 150 завершених минулого року, виходячи з відставання замовлень на конверсію та доданих додаткових рядків конверсії.

Очікується, що програми конверсії нового покоління, як-от для A321ceo, B737-800, A330ceo та B777-300ER, покажуть додаткові переваги.