Можливо, цілісність розкладу морських перевізників покращується, але припинення рекламних рейсів в останню хвилину є причиною більшої кількості затримок у ланцюгах поставок, ніж через затримки суден.

Згідно з останнім опитуванням Sea-Intelligence, надійність глобального розкладу лінійного сполучення зросла до понад 50% порівняно з найнижчим показником минулого року, коли лише одна третина суден прибуває в порти призначення вчасно.

Попереду ще довгий шлях, щоб повернутися до рівня надійності розкладу, який був до пандемії, і становив близько 80% прибуття вчасно, але через відсутність заторів у портах на основних контейнерних хабах і зниження попиту, що зменшує обмін суднами на терміналах напевно стане великим сплеском даних Sea-Intelligence у найближчі місяці.

Але, незважаючи на більш стійкий графік суден, які плавають, вантажовідправники пояснили Loadstar що їх найбільшою проблемою зараз є невизначеність вильотів.

На полях нещодавньої конференції S&P Global TPM у Лонг-Біч NVOCC повідомив Loadstar плавання з Азії до західного узбережжя США було «випадковим».

«Навігація плаваннями, які не заблоковані, зараз стала для нас головним завданням, а потім, коли ви намагаєтесь забронювати корабель, який не заблоковано, судно забирається в останню хвилину», — була його скарга.

«Це стало досить випадковим, і, хоча ми можемо досить легко отримати простір, є багато невизначеності та зміни документів, які потрібно зробити, коли ми нарешті дізнаємося, що вантаж на борту», ​​— сказав він.

У Сполученому Королівстві представник NVOCC сказав, що стратегія гасіння перевізників в останню хвилину, яка часто погано повідомлена, викликає невизначеність як для експортерів, так і для імпортерів.

«Іноді ми бачимо, як назва судна, що прибуває, змінюється до трьох разів, — сказав контакт, — і це також створює головний біль для нашого експортного бізнесу. Наші експортні клієнти та їхні закордонні клієнти збентежені постійними змінами».

До цього часу океанські перевізники та, власне, їхні партнери по альянсу не бажали «спершу моргати» у реструктуризації мереж, щоб пом’якшити зниження попиту, віддаючи перевагу стратегії щотижневого припинення в готовності до очікуваного відновлення бронювань.

Однак очевидно, що в більшості угод прагнення до відновлення зараз покладаються на другу половину року, тому продовження гасіння певного циклу означає тимчасове призупинення обслуговування.

І під час віртуальної панельної дискусії минулого тижня генеральний директор Hapag-Lloyd Рольф Хаббен Янсен повідомив, що перевізники-члени THE Alliance насправді розглядають певну реструктуризацію мережі.

«Якщо з часом ми побачимо, що попит слабшає, тоді краще реструктуризувати мережу обслуговування, ніж постійно порожніти», — сказав він.

«Ми ведемо обговорення з нашими партнерами, оскільки я цілком розумію занепокоєння, яке ми часто відчуваємо від клієнтів, і я також вважаю, що з огляду на кількість послуг, які ми маємо, інколи можна об’єднати дві послуги в одну, але все одно мати щотижневе плавання», – додав він.