MSC Irina, найбільший (на даний момент) корабель Фото: Photo Yangzijiang Shipbuilding

Найбільша у світі контейнерна судноплавна компанія MSC прийняла новий найбільший у світі контейнерний корабель місткістю 24 346 teu, оснащений скрубером. МСК Ірина.

ULCV був доставлений 9 березня разом зі своїм трохи менше сестринське судно, 24 116 teu MSC Тессатакож оснащений скруберною технологією.

Обидва судна поступово підключаються до мережі 2M Азія-Європа, і, як відомо, вони вже почали свої перші рейси.

Вони є частиною серії з чотирьох суден, які будуються для MSC на верфях Hudong Zhonghua Китайської державної суднобудівної корпорації (CSSC), і, як і гібридні скрубери, оснащені системами повітряного змащування, що зменшують опір, який, як стверджує CSSC, може знизити споживання енергії до 4%.

Однак, безумовно, найбільша економія буде отримана від дешевших витрат на бункерування, споживання важкого мазуту (HFO) замість більш дорогого LSFO (мазуту з низьким вмістом сірки), завдяки технології скрубера.

LSFO демонструє надбавку близько 150 доларів США за тонну на HFO, що може зменшити витрати на бункерування на рейсі Азія-Північна Європа в обидві сторони приблизно на 1 мільйон доларів США, а також, враховуючи різке зниження доходу за рейс, через обвал фрахтових ставок , океанські перевізники переорієнтовуються на управління витратами.

І, згідно з недавнім аналізом міжнародної асоціації судноплавства Bimco, кількість суден, обладнаних скруберами, знову зростає.

Це сталося після падіння скруберних установок на 24% порівняно з минулим роком, оскільки високі прибутки від вантажних перевезень підвищили найкращі результати рейсів, коли 399 суден у всіх секторах були оснащені цією технологією.

«Частка суден зі скрубером має зрости, оскільки очікується, що 17% суден у книгах замовлень верфей мають встановлений скрубер», — сказав Бімко.

Тим часом, ще одним фактором, що впливає на стратегії перевізників, є вплив індикаторів індикатора викиду вуглецю (CII) IMO, які вимагатимуть від старих суден мати плани покращення енергоспоживання суден і незмінно означатимуть зниження швидкості обслуговування.

Відповідно до нещодавньої оцінки, проведеної платформою оцінки та аналізу ринку VesselsValue, правила ІСІ починають впливати на вартість активів суден і з часом це пошириться на чартерний ринок у вигляді різних щоденних ставок оренди залежно від рейтинг CII судна.

У контейнерному секторі вплив ІСІ був повільнішим, ніж очікувалося, що VesselsValue пояснює «безпрецедентно високими тарифами на контейнери, які домінували у 2022 році», коли «існував надзвичайно високий попит на всі типи тоннажу». У ньому додано: «Ми можемо побачити, що наслідки з’являться зараз, коли тарифи на контейнери повернулися до більш типових рівнів».

Звідси випливає, що океанські перевізники, швидше за все, віддадуть в оренду свій старий зафрахтований тоннаж або прагнуть отримати значні знижки від власників, щоб подовжити періоди.