Фото: Адміністрація портів Шрі-Ланки

Кращі контейнеровози розпочали новий проект, спрямований на ліквідацію пожеж на суднах і втрат вантажу, оскільки літій-іонні батареї вкрали в центрі уваги гіпохлорит натрію як головну причину для занепокоєння.

Safetytech Accelerator Cargo Fire & Loss Innovation Initiative (CFLII) залучає перевізників і власників суден Evergreen, HMM, Maersk, Offen Group, ONE і Seaspan і класове суспільство Lloyd’s Register до розробки технологій для запобігання пожежам і втратам вантажу за бортом, а також сприяння безпечному і безпечне зберігання.

«Основною причиною загоряння вантажів на контейнеровозах є цілісність небезпечних вантажів у всьому ланцюжку поставок», — сказав керівник відділу морських стандартів Maersk Аслак Росс. «Отже, цю проблему можна вирішити лише за допомогою загальногалузевих рішень, і тому ми твердо віримо в обмін знаннями в галузі для підвищення безпеки».

Програма Safetytech Accelerator буде зосереджена на контролі вантажів на борту, включаючи безпечне завантаження, кріплення та моніторинг вантажу, раннє та ефективне виявлення пожежі та реагування на неї, а також труднощі, властиві великим суднам, які становлять більшу сукупність ризиків.

Пізніше сьогодні директор з управління ризиками TT Club Перегрін Сторрс-Фокс виступить з доповіддю про пожежі вантажів, які турбували TT Club в останні роки, коли разом з іншими страховиками вони намагалися визначити, який ризик становить транспортування літій-іонних батарей.

Про це нещодавно розповів колега пана Сторрса-Фокса Майк Ярвуд Loadstar проблема загострювалася дизайном побутової електроніки. Замість того, щоб транспортувати їх порожніми та використовувати стандартні батареї AA або D, встановлені в пункті призначення, сучасні гаджети, як правило, мають незнімні батареї, що заряджаються через USB.

Це означає, що кількість акумуляторів, що транспортуються, значно зросла. «…вони знаходяться в півдюжині пристроїв у цій кімнаті, включаючи той, на якому я з вами розмовляю», — сказав він.

Але загроза пожеж акумуляторів не обмежується контейнерними вантажами, електромобілі (EV) також є причиною для занепокоєння. Фелісіті Ейсякий затонув після катастрофічної пожежі, перевозив 4000 розкішних автомобілів, і вважалося, що батареї були щонайменше сприяючим фактором.

Наприкінці минулого року технічний документ TT Club, написаний спільно з UK P&I Club і консультантом Брукс Белл, підкреслив, що різні нормативні лазівки означають, що електромобілі не повинні мати маркування або відрізнятися від звичайних транспортних засобів і завантажуються так само, як звичайні транспортні засоби.

«Через це перевізники зазвичай не мають списку всіх електромобілів на борту або їхнього розташування», — йдеться у звіті. Проведення такого розмежування «дозволить перевізникам більш детально планувати місця зберігання та моніторинг електромобілів під час подорожі з метою розробки процедур раннього виявлення, евакуації та/або пожежогасіння».