© Balipadma Dreamstime.com

Океанські перевізники планують наступного місяця хвилю значних підвищення ставок FAK на основних торговельних лініях схід-захід, щоб спробувати повернути результати рейсів у чорну сторону.

І з наближенням бюджетного сезону 2024 року судноплавні компанії захочуть відмовитися від нерентабельних вантажів зі своїх портфелів клієнтів.

Наприклад, цього тижня MSC оголосила про нові тарифи на фрахт із Середземномор’я та Північної Європи до США, Канади та Мексики, включаючи 4400 доларів США за 40 футів базової ставки з Антверпена до Нью-Йорка, які набувають чинності 17 листопада.

Контейнерні спотові ставки на трансатлантичних перевезеннях впали приблизно на 80% за останні 12 місяців через оновлення пропускної здатності перевізників і нових учасників ринку – наприклад, компонент XSI від Північної Європи до східного узбережжя США цього тижня знизився до 1336 доларів США за 40 футів.

Тим часом нові ставки FAK для Азії та Північної Європи Hapag-Lloyd і CMA CGM становлять приблизно 1800 доларів США за 40 футів, які діють з 1 листопада та підтримуються радикальним управлінням потужностями, починають певний вплив на ринок.

Справді, сказав вантажовідправник із Великобританії Loadstar його тарифи за листопад від усіх його постійних перевізників, крім одного, цього тижня подвоїлися.

Однак це ще не відображено в спотових індексах Азії та Північної Європи, які цього тижня залишилися незмінними на рівні трохи менше 1000 доларів США за 40 футів.

Крім того, за даними сінгапурської AGX, платформи для співпраці експедиторів та імпортерів, все ще є певні сумніви, чи зможуть перевізники отримати пристойний відсоток від підвищення ставок.

«Ставки NVOCC за листопад зараз становлять 1100 доларів США за 40 футів за місяць, при цьому очікується, що вони знизяться після перших одного-двох рейсів», — повідомили сьогодні вранці в AGX.

У транстихоокеанському регіоні перевізники підкріпили спотові тарифи на контейнери за допомогою величезної програми гасіння в період свята китайського Золотого тижня, пік якого досягне наступного тижня, коли термінали західного узбережжя Північної Америки отримають на 19 суден менше, ніж рекламувалося.

Про це свідчило Сигнал оперативні дані з порту Лос-Анджелеса, які показують лише 11 суден, які мають прибути наступного тижня, порівняно з 17 цього тижня та 18 наступного тижня.

Завдяки розумному управлінню пропускною спроможністю перевізники змогли стабілізувати спотові ставки, наприклад, компонент Drewry на західному узбережжі США цього тижня знизився лише на 1% до 1979 доларів США за 40 футів, тоді як спотові ставки на східному узбережжі США були нинішніми. без змін на рівні 2629 доларів США.

Океанські перевізники перебувають під значним тиском, особливо на маршрутах зі сходу на захід, і результати плавання, що приносять збитки, не можуть зберігатися довго.

«Нереалістично очікувати, що судноплавні лінії продовжуватимуть втрачати гроші», — сказав генеральний директор Xeneta Патрік Берглунд у звіті компанії за 2024 рік. Перспективи морських вантажних перевезень публікація. «Вони фактично субсидують вантажовідправників для переміщення їхніх вантажів по світу».

Він вважає, що тарифи відновляться, «це лише питання часу», і він має слово застереження для вантажовідправників, які зараз мають дуже низькі короткострокові контрактні ставки.

«Судноплавні компанії піднімуть ринок, подивляться на ці контракти і в багатьох випадках вважатимуть їх неприбутковими. При кожній нагоді вони будуть схильні не забирати ці ящики», – попередив пан Берглунд.