© Красневський

Inditex, материнська компанія модного бренду Zara, заявила сьогодні, що зобов’язується доставляти всі свої морські вантажі на Екологічні паливні судна Maersk.

І Maersk, і Inditex мають ціль нульових викидів до 2040 року.

Абель Лопес, керівник відділу імпорту, експорту та транспорту в Inditex, сказав: «Ця співпраця є чудовим прикладом того, як розвиток інноваційних рішень із відданими партнерами є ключовим у боротьбі зі зміною клімату. Завдяки цій спільній ініціативі з Maersk ми досягаємо значних успіхів у скороченні викидів, пов’язаних з нашими морськими вантажними перевезеннями».

Inditex є одним із найбільших у світі роздрібних продавців одягу, який працює на понад 200 ринках через онлайн-платформу та магазини.

Maersk зазначив: «Компанії, що займаються модою та стилем життя, складають більше чверті від загального обсягу ECO Delivery, який ми продаємо. Це значна премія, яку вони готові платити за транспортування з дуже низькими викидами ПГ».

Індустрія швидкої моди відповідає за близько 10% світових викидів на рік, і Inditex у минулому досить мовчазно говорила про свої екологічні заходи, але представник Maersk сказав: «Це велике зобов’язання Inditex, і ми дуже раді, що такі компанії, як Inditex, серйозно беруться за екологічну трансформацію разом з нами».

Завдяки своїй програмі ECO Delivery Maersk замінює викопне паливо на своїх кораблях на зелений метанол або біодизель другого покоління на основі відходів. Очікується, що це забезпечить скорочення викидів парникових газів більш ніж на 80% порівняно зі звичайними джерелами. Сервіс Maersk буде звільнений від майбутнього Система торгівлі викидами ЄС (ETS) звинувачення.

Партнерство з Inditex стало можливим після угоди Amazon з Maersk про транспортування 20 000 контейнерів FFE з використанням екологічно чистого біопалива, що, за оцінками, зменшить викиди CO2 на 44 600 тонн.

Inditex доставляє більшу частину своїх вантажів повітряним транспортом, переважно з аеропорту Сарагоси, на який припадає близько 60% трафіку електронної комерції Іспанії. Atlas Air, яка, як вважають, має контракт з Inditex, побачила, що три її літаки приземлилися в аеропорту минулих вихідних, що свідчить про те, що швейна компанія все ще доставляє значні обсяги повітряним транспортом. У неділю грузинський перевізник GeoSky також відправив 747-200F в аеропорт.

Проте Inditex має підкреслив зацікавленість у мультимодальних перевезеннях і співпрацював з Maersk у пілотуванні зеленого біодизельного контейнерного поїзда з порту Альхесірас до Мадрида в червні.