Bitcoin логотип в руці. Джерело: Adobe

Біткойн намагався і не зміг пробитися та утриматися вище рівня $25 000 протягом п’яти з останніх шести днів. Деякі спеціалісти вважають, що це не обов’язково погано, оскільки найбільша у світі криптовалюта за ринковою капіталізацією формує висхідну структуру трикутника, яка може продовжити вибух вище до наступної великої зони опору близько 28 000 доларів.

Але інші хвилюються, що цьогорічне зростання, яке призвело до підвищення ціни BTC майже на 50%, може зупинитися. Ціноутворення на ринках деривативів біткойнів є одним із способів оцінити, як інвестори ставляться до перспектив BTC, а також до його потенціалу волатильності. Ось що зараз говорять ринки опціонів…

Інвестори нейтральні щодо прогнозу ціни BTC

Відповідно до 25% дельта-перекосу опціонів на біткойн, термін дії якого закінчується через 7, 30, 60, 90 і 180 днів, інвестори наразі майже нейтральні у своїх прогнозах щодо ціни біткойна. Згідно з даними, наданими криптоаналітичною компанією The Block, усі п’ять 25% перекосів дельти близькі до нуля, що значно перевищує торішні мінімуми відразу після обвалу FTX, але також трохи нижче від максимумів, надрукованих на початку цього року.

Перекіс дельта-опціонів у 25% є загальноприйнятим показником ступеня, до якого торгові центри стягують завищені або занижені ціни за захист від опціонів пут і колл, які вони продають інвесторам. Опціони пут дають інвестору право, але не зобов’язання продати актив за заздалегідь визначеною ціною, тоді як опціон колл дає інвестору право, але не зобов’язання купити актив за заздалегідь визначеною ціною.

Перекіс дельта-опціонів на 25% вище 0 свідчить про те, що контори стягують більше за еквівалентні опціони колл порівняно з опціонами пут. Це означає, що існує вищий попит на колл порівняно з путами, що можна інтерпретувати як позитивний знак, оскільки інвестори більше прагнуть забезпечити захист від зростання цін (або зробити ставку на нього).

Однак окремий індикатор ринку опціонів, що вказує на настрої інвесторів, посилає більш позитивний сигнал. Згідно з даними, представленими The Block, востаннє коефіцієнт пут/колл опціонів на біткойн був на рівні 0,41, що все ще дуже близько до рекордно низьких значень, зафіксованих наприкінці січня/початку лютого. Коефіцієнт відкритого інтересу пут/кол нижче 1 означає, що інвестори віддають перевагу володінню опціонами кол (ставки на підвищення ціни) над опціонами пут (ставки на падіння ціни).

Інвестори орієнтуються на підвищення волатильності

Згідно з даними, представленими The Block, 7-денна передбачувана волатильність біткойна згідно з ринком опціонів At-The-Money (ATM) нещодавно наблизилася до найвищого рівня за місяць. У суботу він зріс до трохи менше 60%, порівняно з попередніми місячними мінімумами нижче 40%. Тим часом 30-денна припущена волатильність банкоматів також становила приблизно 60% і відповідала попереднім місячним максимумам.

Останнє підвищення очікуваної волатильності, як на ринках опціонів банкоматів, йшло рука об руку з відновленням ринку біткойнів від попередніх місячних мінімумів у 21 000 доларів США. Варто зазначити, що очікування передбачуваної волатильності банкоматів у біткойнах залишаються низькими порівняно з попередніми даними та значно нижчими останніх максимумів середини січня 2023 року та листопада 2022 року.