Сільвергейт. Джерело: Adobe

Криптодружній американський банк Silvergate Bank розпочав добровільний процес ліквідації, згідно з заява виданий Департаментом фінансового захисту та інновацій Каліфорнії (DFPI).

Лише через день було оголошено про ліквідацію Silvergate Bank з’явилися звіти припускаючи, що банк обговорював способи уникнути закриття з федеральними чиновниками США.

Більшість багатьох криптоклієнтів банку покинув банк на початку цього місяця, що призвело до різкого падіння ціни акцій після того, як Silvergate затримав подання свого річного звіту про 10-K.

Банк назвав кілька причин затримки, включаючи необхідність відповіді на запити аудиторів, поточні регулятивні запити та розслідування.

У той час Silvergate також попередив, що це може вплинути на його здатність продовжувати звичайні операції протягом наступного року, тому клієнти банку поспішають розірвати зв’язки.

Банк також нещодавно припинив свою популярну службу Silvergate Exchange Network (SEN), яка дозволяла здійснювати цілодобові перекази між інвесторами та криптобіржами.

Компанія Silvergate повідомила про збиток у розмірі 1 мільярда доларів США в останньому кварталі 2022 року через крах криптовалютної біржі FTX. Побоювання щодо зв’язків банку з FTX викликало вкладники витягнуть 8 мільярдів доларів з банку в останньому кварталі минулого року.

Сільвергейту нещодавно довелося повернути a Депозит у BlockFi становить 9,85 мільйонів доларів на тлі триваючого банкрутства невдалих криптокредиторів.

Удар по наративу впровадження криптовалюти?

Ліквідація Silvergate знаменує собою падіння ще одного великого гравця у сфері криптовалют. Це також знаменує собою удар по наративу впровадження криптовалюти. Вважалося, що SEN від Silvergate, флагманський проект банку, значно знижує бар’єр для інвестування в криптовалюту.

Переказ фіатної валюти на криптовалютну біржу за допомогою банківського переказу широко розглядається як один із найдешевших способів придбання криптовалюти (покупки карткою, як правило, супроводжуються комісією 2-4%). Але здійснення переказів у більшості банків може тривати до кількох днів.

SEN від Silvergate був розроблений, щоб усунути цю проблему, пропонуючи миттєві перекази 24/7. Спостерігачі описали цю послугу як великий крок вперед в інтеграції криптовалюти та сектору традиційних фінансових послуг.

Закривається банк Silvergate із загальними активами близько 11 мільярдів доларів. Це трохи менше, ніж активи в 114 мільярдів доларів, якими керує інший нью-йоркський банк Signature Bank, орієнтований на криптовалюту.

Kraken, популярна американська біржа криптовалют, нещодавно оголосила про це створення власного крипто-орієнтованого банку. Можливо, новачки зможуть заповнити порожні черевики, залишені після неіснуючого Silvergate Bank.