© Радіокафка

Уряд Індії схвалив створення семи великих текстильних парків по всій країні, щоб перетворити азіатську економіку, що розвивається, на глобальний центр текстильного виробництва та експорту.

Заплановані проекти, які є частиною того, що Нью-Делі назвав схемою PM Mitra, будуть розташовані в семи штатах: Вірудхунагар, Таміл Наду; Варангал, в Телангані; Калабурагі, штат Карнатака; Амраваті, Махараштра; Навсарі, Гуджарат; Дхар, штат Мадх’я-Прадеш; і Лакхнау, штат Уттар-Прадеш.

«Уряди штатів нададуть суміжні та вільні від обтяжень земельні ділянки площею щонайменше 1000 акрів, а також сприятимуть забезпеченню всіма комунальними послугами», — заявили в союзному міністерстві текстилю.

«Парки пропонуватимуть чудову інфраструктуру, об’єкти «підключай і грай», а також навчальні та дослідницькі об’єкти для промисловості», — додали в ньому.

Нарен Гоенка, голова Ради сприяння експорту одягу, сказав, що нові сучасні текстильні парки стануть «універсальним рішенням» для охоплення прядіння, ткацтва, фарбування, друку та шиття.

«Це [integrated infrastructure] різко зменшить витрати на логістику та зробить сектор одягу глобально конкурентоспроможним у справжньому сенсі за рахунок інтеграції ланцюжка створення вартості, створення ефекту масштабу та забезпечення екологічності, соціальної та управлінської сумісності експорту індійського одягу», — сказав він. Loadstar.

«Ці мега-текстильні парки створять світових чемпіонів, експоненціально збільшуючи експорт одягу та створюючи величезні можливості для працевлаштування до двох мільйонів».

А Сактхівель, президент Федерації експортних організацій Індії, додав: «Сучасна промислова інфраструктура значно знизить витрати на логістику та підвищить конкурентоспроможність нашого текстильного експорту завдяки доступу до найсучасніших технологій. Індія має явну перевагу в текстильному секторі з великою кількістю натуральних волокон, кваліфікованою робочою силою та конкурентоспроможною заробітною платою».

Уряд заявив, що витратить близько 550 мільйонів доларів на розвиток текстильних парків, а місцеву державну владу попросили забезпечити інші базові вимоги до інфраструктури, включаючи достатню землю та електропостачання, на додаток до «сприятливих, прогалузевих політичних рамок» для заохочення інвестиційних потоків. .

Урядовці вважають, що створення чудової виробничої інфраструктури допоможе залучити значні прямі іноземні інвестиції, які оцінюються приблизно в 8,5 мільярдів доларів.

За даними галузевих джерел, виробничі потужності кожного майданчика оцінюються.

Індія дещо повільно використовувала перехід із Китаю на Південно-Східну Азію, якою швидко скористалися В’єтнам і Бангладеш для розвитку альтернативних ринків одягу.

Тим не менш, індійський експорт готового одягу (RMG) спостерігав помітну тягу в останні місяці, оскільки диверсифікація торгівлі в Азії набирала обертів через геополітичні причини. Згідно з останніми галузевими даними, вартість індійського експорту RMG за перші 11 місяців 2022-23 фінансового року (з квітня по лютий) зросла на 3,5% до приблизно 15 мільярдів доларів.

Завдяки збільшенню інвестицій і політичним реформам Нью-Делі планує збільшити експорт одягу до 100 мільярдів доларів до 2030 року, що може стати потужним поштовхом для індійсько-американських торговельних морських перевізників, які за останні місяці значно розширили потужності та мережу обслуговування.