© Banol2007 |

Air India, яка прагне повернутися до своїх спокійних днів величезної частки ринку та лідерства в мережі під керівництвом нового власника Tata Group, оголосила про масштабну програму розширення флоту.

Перевізник придбає загалом 470 літаків у Airbus і Boeing, орієнтовною вартістю близько 80 мільярдів доларів.

Книга замовлень включає 40 A350, 20 B787, 10 широкофюзеляжних B777-9, 210 A320/321 Neos і 190 однофюзеляжних літаків B737 MAX.

І джерела повідомили Loadstarперевізник планує додати близько 80 вантажних суден протягом наступних 20 років.

Голова правління Air India Н. Чандрасекаран сказав, що авіакомпанія перебуває «на шляху великої трансформації, пов’язаної з безпекою, обслуговуванням клієнтів, технологіями, технікою, мережею та людськими ресурсами».

Він додав: «Сучасний ефективний флот є фундаментальним компонентом цієї трансформації.

«Ці нові літаки модернізують флот авіакомпанії та бортовий продукт, а також значно розширять її глобальну мережу».

Згідно з поточними даними, перший літак приєднається до Air India наприкінці року, а основна частина решти має прибути з середини 2025 року.

Протягом наступних п’яти років перевізник очікує 30% ринку пасажирських перевезень до/з Індії, порівняно з 12% на міжнародному ринку та 10% на внутрішньому ринку в даний час.

“На даному етапі ми не можемо коментувати плани маршрутів”, – повідомили джерела Air India Loadstar, але галузеві джерела показали, що Air India планує значно розширити свої послуги на далекі відстані.

Вініт Малхотра, співзасновник і директор Kale Logistics Solutions, розповів Loadstar: «Розширення флоту Air India є тенденцією, оскільки глобальні авіакомпанії планують збільшити розмір свого флоту після відновлення після збою в зв’язку з пандемією COVID-19».

За його словами, у Air India також є плани додати близько 80 вантажних суден протягом наступних 20 років, щоб зміцнити свій слід вантажних перевезень. Він додав: «Швидке зростання електронної комерції в Індії спонукає до розширення розгортання вузькофюзеляжних вантажних суден у найближчій перспективі».

Поглинання Air India компанією Tata у січні 2022 року в рамках урядової програми вилучення принесло конгломерату з виробництва солі до програмного забезпечення флот із 141 літака – 99 у власності та 42 в оренді – з правами на понад 4400 внутрішніх і 1800 міжнародних посадок/ місць для паркування в аеропортах Індії та 900 у всьому світі.

Відтоді група активно працювала над структурною перебудовою збиткової авіакомпанії.

Минулого тижня AISATS, спільне підприємство Air India і сінгапурської компанії SATS, виграло права на будівництво великого мультимодального вантажного хабу в майбутньому міжнародному аеропорту Нойда в Індії. Проект площею понад 87 акрів рекламується як найбільший мультимодальний центр у країні.

Джерела в галузі вважають, що розширення мережі завдяки реконструкції флоту Air India також забезпечить значний потенціал зростання для національної індустрії авіаперевезень, яка вже була підсилена реформами державної політики та зростанням інвестицій у нові проекти аеропортів. Згідно з наявними даними, Air India має спеціальне відділення для вантажних перевезень, відоме як Air India Cargo, яке обслуговує деякі міжнародні пункти та 56 внутрішніх напрямків.

За останні два роки вантажні перевезення стали значним джерелом прибутку для індійських авіакомпаній, які страждають від готівки, на тлі значного скорочення пасажиропотоку на піку карантину та збоїв, спричинених COVID.

«Уряд показав політичні напрямки збільшення експорту», ​​— сказав Джой Джон, директор з морських і повітряних перевезень експедиторської компанії Jet Freight із Мумбаї. Loadstar. «Потрібна логістика та інфраструктура, щоб впоратися зі зростанням експорту, і, таким чином, збільшення вантажопідйомності сприятиме безперебійному переміщенню вантажів».

Пан Джой також вважає, що з більшим прямим зв’язком і перевагами в просторі Air India зможе краще конкурувати з перевізниками Перської затоки.

Потужність повітряних вантажних перевезень з Індії зростає, як з точки зору місткості шлунка, так і вантажних суден – останні здебільшого у формі переобладнання. Поштовх Tata до флоту тепер створив основу для загострення конкуренції та нових стратегій зростання серед перевізників.

Ви можете зв’язатися з автором за адресою [email protected]